Fabryka przetwarzająca beztlenowo ziemniaki na biogaz zmniejsza zużycie energii

17 grudnia 2009
Fabryka przetwarzająca w sposób beztlenowy ziemniaki na biogaz położona w pobliżu siedziby firmy Branston w Wielkiej Brytanii spowodowała obniżenie zużycia energii elektrycznej o 40%.
Fabryka zużywająca niskiej wartości ziemniaki oraz obierki ziemniaczane wyprodukowała tyle energii elektrycznej, że firma ograniczyła zależność od narodowej sieci elektrycznej o 40%.
Praca w fabryce rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. Dyrektor ds. Projektów Firmy Vee Gururajan powiedział, że dopiero 3-4 lata temu firma zaczęła mierzyć swój negatywny wkład w globalne ocieplenie i wtedy odkryto iż zużycie prądu elektrycznego jest jednym z głównych czynników zwiększających emisję węgla do atmosfery. Beztlenowa wytwórnia biogazu mogłaby umożliwić firmie zrobienie dużego kroku w kierunku zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.
Około 10,000 ziemniaków o niskiej wartości które inaczej zostałyby wyrzucone na śmietnik, razem z odpadami z produkcji ziemniaczanej będzie mogło zasilać firmę w około 300 KwE. Projekt kosztował 1,8 mln euro przy dotacją 510,000 euro pochodzących z Agencji Rozwoju hrabstwa East Midlands. Firma zbudowała również zakład do recyklingu wody który w planach ma obciąć zużycie wody o 60%.POWIĄZANE

Kierownictwo resortu rolnictwa przyjęto we wtorek zaktualizowany Ramowy Plan Dzi...

Rolnictwo ekologiczne w Polsce zamiast spodziewanego dynamicznego rozwoju, od ki...

Przedstawiciele państw unijnych przyjęli we wtorek ostatecznie przepisy dotycząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę