BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Fabryka przetwarzająca beztlenowo ziemniaki na biogaz zmniejsza zużycie energii

17 grudnia 2009
Fabryka przetwarzająca w sposób beztlenowy ziemniaki na biogaz położona w pobliżu siedziby firmy Branston w Wielkiej Brytanii spowodowała obniżenie zużycia energii elektrycznej o 40%.
Fabryka zużywająca niskiej wartości ziemniaki oraz obierki ziemniaczane wyprodukowała tyle energii elektrycznej, że firma ograniczyła zależność od narodowej sieci elektrycznej o 40%.
Praca w fabryce rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. Dyrektor ds. Projektów Firmy Vee Gururajan powiedział, że dopiero 3-4 lata temu firma zaczęła mierzyć swój negatywny wkład w globalne ocieplenie i wtedy odkryto iż zużycie prądu elektrycznego jest jednym z głównych czynników zwiększających emisję węgla do atmosfery. Beztlenowa wytwórnia biogazu mogłaby umożliwić firmie zrobienie dużego kroku w kierunku zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.
Około 10,000 ziemniaków o niskiej wartości które inaczej zostałyby wyrzucone na śmietnik, razem z odpadami z produkcji ziemniaczanej będzie mogło zasilać firmę w około 300 KwE. Projekt kosztował 1,8 mln euro przy dotacją 510,000 euro pochodzących z Agencji Rozwoju hrabstwa East Midlands. Firma zbudowała również zakład do recyklingu wody który w planach ma obciąć zużycie wody o 60%.POWIĄZANE

Głównym organizatorem konkursu „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym” jest Cent...

W handlu detalicznym ceny miodu utrzymują się na poziomie zbliżonym do ubiegłoro...

Polscy rolnicy mogą już skorzystać z “zielonych pożyczek” z oprocentowaniem 0 pr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę