informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Kontrowersyjne wysypisko 

13 listopada 2002

Mieszkańcy gminy Lubsza z niepokojem patrzą na odpady produkcyjne garbarni na tamtejszym wysypisku. Zdaniem inspektorów ochrony środowiska wysypisko jest legalne, choć jego eksploatacja jest nieprawidłowa. Ludzie jednak chorują i uważają, że przyczyną tego są właśnie odpady z garbarni.

Wysypisko w Raciszowie powstało zgodnie z przepisami przed dziesięciu laty. Gdy zostało zapełnione wykopano obok nowe doły i teraz garbarnia sypie do nich wszystko to, co pozostaje z produkcji. Mieszkańcy twierdzą, że mają bombę ekologiczną, z którą nie mogą sobie sami poradzić a żadne władze ani gminne, ani powiatowe, ani wojewódzkie, nie chcą nam pomóc. Wysypisko to, przecieka, przedostaje się bardzo duża ilość wody z tymi różnymi odpadami, poza obręb wysypiska, nikt się tym nie przejmuje. Zdaniem mieszkańców wieś jest już skażona.

Gminne służby stwierdziły, że obecny stan narusza elementarne zasady ochrony środowiska, ale mieszkańcom nie pomogły. Ponieważ kilka kontroli wykazało, że te nieprawidłowości nadal występują, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wstrzymania użytkowania tego składowiska – powiedział Henryk Lewandowski, Opolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. 

Władze garbarni mają czas na usunięcie nieprawidłowości do końca maja przyszłego roku. Jeśli firma nie spełni wymagań ochrony środowiska, wojewoda wyda decyzję wstrzymania użytkowania składowiska.


POWIĄZANE

Doceńmy rolę pszczół, które są tak ważne dla procesu zapylania roślin jadalnych,...

Czterech rolników pochodzących z regionu województwa łódzkiego bierze udział w p...

- Priorytetowo traktujemy produkcję żywności wysokiej jakości i w tym kontekście...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę