aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

KPK informuje o europejskiej inicjatywie budynków efektywnych energetycznie

22 czerwca 2010
Podczas forum dyskusyjnego ,,Europejska Inicjatywa Budynków Efektywnych Energetycznie (EeB) - polska perspektywa" zaprezentowany zostanie naukowcom sposób finansowania badań w 7. Programie Ramowym (7PR). Ostatni z cyklu Dni Informacyjnych COOPERATION organizują 25 czerwca w Warszawie Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK) wraz z Krajowym Punktem Łącznikowym EeB, Instytutem Techniki Budowlanej (ITB) i Polską Platformą Technologiczną Budownictwa.
Jaki kształt mają międzynarodowe i narodowe inicjatywy B+R w obszarze efektywności energetycznej budynków? Jak można zmobilizować polski potencjału badawczo-rozwojowy w obszarze budynków energooszczędnych? Jak stymulować współpracę pomiędzy instytucjami z różnych obszarów: wyższych uczelni, ośrodków naukowo-badawczych, dużych oraz małych i średnich firm, a także administracji publicznej? - na te pytania odpowiedzą eksperci zgromadzeni wokół inicjatywy KPK.
Długofalowym celem forum jest dyskusja nad możliwościami realizacji strategii EeB w warunkach polskich. Drugim jest przedstawienie możliwości udziału zespołów polskich w projektach przygotowywanych do najbliższych konkursów EeB.
Badania prowadzone w Polsce w kontekście energetycznej efektywności budynków omówią uczestnicy sesji prowadzonej przez dyrektora KPK Andrzeja Siemaszko i  Elżbietę Syrdę prezes ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku. Z wykładem wystąpi Frederic Gouarderes z Komisji Europejskiej, który omówi zadania priorytet NMP i inicjatywy EeB w nadchodzącym roku. Rolę stowarzyszenia E2B w inicjatywie EeB omówi Juliusz Żach z KPŁ EeB, a zagadnienia istotne dla Polski w ramach tematyki EeB wyliczy dr hab. inż. Henryk Nowak z Politechniki Wrocławskiej. Krajowy Projekt Strategiczny Budownictwa Energooszczędnego zaprezentują Stanisław Mańkowski i Robert Deryło z ITB.
Perspektywy badań - polskie specjalności oraz możliwość wykorzystania środków krajowych i zagranicznych będą tematem panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli organów rządowych, samorządów, wiodących instytucji i organizacji związanych z EeB.
Polskie sukcesy w pierwszych konkursach EeB pokaże podczas drugiej sesji wykładowej Jarosław Piekarski z KPK. O najbliższych konkurach w ramach programów pracy Technologie informacyjne i komunikacyjne", ,,Nanonauki, nanotechnologie, materiały i nowe technologie produkcyjne", ,,Energia", ,,Środowisko" na rok 2011 powie Juliusz Żach. Oferty współpracy dla polskich jednostek przedstawione w trakcie spotkania brokerskiego w Walencji zaprezentuje Paweł Poneta z Mostostalu Warszawa.
Uczestnicy spotkania będą mogli podzielić się informacjami o swoich sukcesach i doświadczeniach w realizacji projektów europejskich, zaproponować oferty współpracy i przedyskutować wnioski na przyszłość płynące z dyskusji podczas Dni Informacyjnych KPK.
Jak powiedziała PAP dyrektor Anna Pytko, choć rejestracja została już zakończona, w forum może wziąć udział każdy zainteresowany jego tematyką naukowiec.
Organizator zapewnia broszury informacyjne i możliwość bezpośrednich dyskusji z ekspertami (przerwę kawową). Wstęp wolny. Spotkanie odbędzie się w godz. 10.30 - 15.00 w nowym budynku Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN przy ul. Pawińskiego 5B w Warszawie. KOL
Źródło:PAP - Nauka w Polsce,bszPOWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę