aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ministerstwo Środowiska szkoli przez Internet

15 stycznia 2004

Ministerstwo Środowiska jako pierwsze przeszkoli za pomocą internetu pracowników urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, powiatów i gmin z zakresu ochrony środowiska - poinformował dyrektor Biura Kadr i Rozwoju Zawodowego Radosław Fienko.

Jego zdaniem szkolenia internetowe są nowoczesną, a przede wszystkim tanią metodą nauczania. Przygotowanie na stronie www.mos.gov.pl pierwszego szkolenia, dotyczącego "ocen oddziaływania na środowisko", kosztowało ok. 10 tysięcy złotych.

Prowadzenie szkoleń urzędników przez internet przyniesie oszczędności, gdyż znikną koszty przeznaczane na honoraria dla trenerów oraz finansowanie transportu.

Szkolenia, dotyczące m.in. możliwości wykorzystania funduszy unijnych, pozwolą na naukę nieograniczonej liczbie osób, w urzędzie bądź domu, w dogodnej porze, nie powodując dezorganizacji pracy.

Pomysł szkoleń internetowych powstał w celu podniesienia jakości kadr, które w terenie zajmują się wydawaniem decyzji i udzielaniem informacji ludziom. Każde szkolenie będzie zawierało część testową, umożliwiającą monitorowanie wyników, zarówno uczestnikom, jak i ich przełożonym.

Resort środowiska przygotowuje w najbliższym czasie kilka szkoleń dla urzędników, wśród nich dotyczące bezpośrednio możliwości pozyskiwania funduszy strukturalnych.

"Chcielibyśmy, żeby było ono gotowe na 1 maja 2004 roku, gdyż zależy nam, żeby sposób pozyskiwania funduszy unijnych także w zakresie ochrony środowiska był dobrze znany jak najszerszej grupie osób w dniu naszego przystąpienia do Unii Europejskiej" - powiedział Fienko.

Dyrektor dodał, że resort planuje także udostępnienie urzędom, które nie mają dostępu do internetu (według MSWiA jest ich w Polsce 30 proc.), bezpłatnych przewodników multimedialnych.


POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę