informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Olimpiada dla rolników

19 kwietnia 2004

Jakie są wymagania Unii Europejskiej w stosunku do Polski w zakresie rolnictwa, czym charakteryzuje się ekologiczna produkcja rolna, co to jest ślazgawiec pensylwański - na te i inne pytania musieli odpowiedziec rolnicy z województwa łódzkiego.Zadawano je w trakcie olimpiady wiedzy ekologicznej w Kościerzynie.

W olimpiadzie udział brali rolnicy i uczniowie szkół rolniczych. Wśród 30 uczestników dominowali właśnie młodzi, często uczący się jeszcze zawodu związanego z rolnictwem. Test , który musieli prawidłowo wypełnić obejmował 30 pytań z zakresu produkcji rolnej i zwierzęcej, procedur i instytucji unijnych.

Rolnicy twierdzą, że poziom gospodarstwa zależy od wiedzy rolnika. A posiadane wiadomości trzeba ciągle aktualizować i udoskonalać.

Mimo, że nie wiele osób ocenia sytuacje rolnictwa dobrze, to są młodzi ludzie, którzy właśnie z nim wiążą swoją przyszłość. Wierzą , że wykorzystując nowe możliwości jakie daje Unia Europejska i bycie aktywnym można poprawić sytuacje rolników.


POWIĄZANE

Doceńmy rolę pszczół, które są tak ważne dla procesu zapylania roślin jadalnych,...

Czterech rolników pochodzących z regionu województwa łódzkiego bierze udział w p...

- Priorytetowo traktujemy produkcję żywności wysokiej jakości i w tym kontekście...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę