aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Smaki Warmii, Mazur i Powiśla

3 grudnia 2015
Województwo Warmińsko-Mazurskie, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn organizują  ósmą już edycje  konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”, którego celem jest zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego, promowanie specyficznych dla Warmii i Mazur produktów żywnościowych oraz zachowanie ich niepowtarzalnych smaków.

W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego: osoby fizyczne, przedsiębiorcy, szkoły oraz organizacje zrzeszające osoby fizyczne, którzy do dnia 23 października 2013 roku prześlą wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z przepisami na adres jednego z organizatorów.

Konkurs ma charakter wieloetapowy: na etapie kwalifikacji do finałów subregionalnych komisja konkursowa ocenia zarówno zgodność przepisu z tradycjami kulinarnymi Warmii, Mazur oraz Powiśla, jak i jakość i pochodzenie zaproponowanych w przepisie składników.

Kolejnym etapem konkursu jest udział w jednym z finałów subregionalnych, które w roku 2013 odbędą się w Elblągu (9.11.2013), Ełku (23.11.2013) i w Szczytnie (30.11.2013).
Finał regionalny konkursu, w którym wezmą udział „najlepsi z najlepszych” – czyli laureaci pierwszych miejsc w finałach subregionalnych;  zostanie przeprowadzony 14 grudnia 2013 roku  w Olsztynie.

 Organizatorzy planują także  wydanie  broszury „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”, w której znajdą się przepisy kulinarne na produkty i potrawy biorące udział w konkursie, by w ten sposób zachować nasze dziedzictwo kulinarne.


POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę