Smaki Warmii, Mazur i Powiśla

3 grudnia 2015
Województwo Warmińsko-Mazurskie, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn organizują  ósmą już edycje  konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”, którego celem jest zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego, promowanie specyficznych dla Warmii i Mazur produktów żywnościowych oraz zachowanie ich niepowtarzalnych smaków.

W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego: osoby fizyczne, przedsiębiorcy, szkoły oraz organizacje zrzeszające osoby fizyczne, którzy do dnia 23 października 2013 roku prześlą wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z przepisami na adres jednego z organizatorów.

Konkurs ma charakter wieloetapowy: na etapie kwalifikacji do finałów subregionalnych komisja konkursowa ocenia zarówno zgodność przepisu z tradycjami kulinarnymi Warmii, Mazur oraz Powiśla, jak i jakość i pochodzenie zaproponowanych w przepisie składników.

Kolejnym etapem konkursu jest udział w jednym z finałów subregionalnych, które w roku 2013 odbędą się w Elblągu (9.11.2013), Ełku (23.11.2013) i w Szczytnie (30.11.2013).
Finał regionalny konkursu, w którym wezmą udział „najlepsi z najlepszych” – czyli laureaci pierwszych miejsc w finałach subregionalnych;  zostanie przeprowadzony 14 grudnia 2013 roku  w Olsztynie.

 Organizatorzy planują także  wydanie  broszury „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”, w której znajdą się przepisy kulinarne na produkty i potrawy biorące udział w konkursie, by w ten sposób zachować nasze dziedzictwo kulinarne.


POWIĄZANE

- Festyn "Barwy lata, dary jesieni" i "Krajowe Dożynki Ekologiczne" w Przysieku ...

Jeśli mają się spełnić prognozy specjalistów EKO branży, mówiące o dojściu warto...

Trzy czwarte unijnych dopłat trafia obecnie do 20 proc. najbardziej uprzemysłowi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę