aaa_TSW_2023
CTR_2023

Soleo partnerem największych targów rolniczych północno-wschodniej Polski

25 czerwca 2015
Przez dwa dni (27 – 28 czerwca) Szepietowo będzie najważniejszym miejscem dla rolników z tej części kraju. Wszystko za sprawą XXII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Stałym elementem targów jest rozstrzygnięcie plebiscytu „Rolnik Roku”. Sponsorem konkursu jest białostocka spółka Soleo.

Plebiscyt, w którym wybierany jest „Rolnik Roku” cieszy się od lat niezmiennie ogromną popularnością. W tegorocznej odsłonie, o tytuł i cenną nagrodę rywalizuje łącznie 33 gospodarzy. Co ciekawe w tym gronie są aż trzy panie. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pierwszego dnia Wystawy. Sponsorem wydarzenia jest białostocka spółka Soleo, która specjalizuje się w instalacji systemów energii odnawialnej. Zwycięzca otrzyma kompletny system solarny wraz z montażem o wartości przeszło 13 tysięcy złotych.

- Systemy energii odnawialnej – kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła - są wprost idealnie stworzone dla potrzeb nowoczesnych gospodarstw rolnych wymagających znacznego zapotrzebowania w energię czy wodę. Dlatego tego typu rozwiązania są polecane nie tylko właścicielom domów jednorodzinnych, ale właśnie szczególnie rolnikom, których gospodarstwa stały się już w wielu wypadkach zaawansowanymi technologicznie przedsiębiorstwami – przyznaje Paweł Sokół z Soleo.

Jak dodaje przedstawiciel firmy, udział spółki w tym wydarzeniu to znaczny powód do satysfakcji, ponieważ daje możliwość wsparcia dla ciekawej inicjatywy pozytywnie wspierającej budowę wizerunku nowoczesnego rolnika.

Targi organizowane od 22 lat przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, co roku skupiają uwagę setek wystawców z kraju i zagranicy oraz tysięcy odwiedzających. Wydarzenie wypełnią pokazy zwierząt hodowlanych, konkursy, spotkania edukacyjne i prelekcje oraz prezentacje ofert firm z branży rolnej.

Wystawie towarzyszą m.in. III Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych, Dni z Doradztwem Rolniczym czy pokazy młodych hodowców. Ponadto, w programie zaplanowano ekspozycję maszyn i urządzeń do produkcji rolniczej, prezentacje drobnego inwentarza i lokalnych ras zwierząt, zwiedzanie pól doświadczalnych. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla całej rodziny - konkursy i występy zespołów artystycznych, stoiska twórców ludowych czy park zabaw dla dzieci.

POWIĄZANE

Głównym organizatorem konkursu „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym” jest Cent...

W handlu detalicznym ceny miodu utrzymują się na poziomie zbliżonym do ubiegłoro...

Polscy rolnicy mogą już skorzystać z “zielonych pożyczek” z oprocentowaniem 0 pr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę