Soleo partnerem największych targów rolniczych północno-wschodniej Polski

25 czerwca 2015
Przez dwa dni (27 – 28 czerwca) Szepietowo będzie najważniejszym miejscem dla rolników z tej części kraju. Wszystko za sprawą XXII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Stałym elementem targów jest rozstrzygnięcie plebiscytu „Rolnik Roku”. Sponsorem konkursu jest białostocka spółka Soleo.

Plebiscyt, w którym wybierany jest „Rolnik Roku” cieszy się od lat niezmiennie ogromną popularnością. W tegorocznej odsłonie, o tytuł i cenną nagrodę rywalizuje łącznie 33 gospodarzy. Co ciekawe w tym gronie są aż trzy panie. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pierwszego dnia Wystawy. Sponsorem wydarzenia jest białostocka spółka Soleo, która specjalizuje się w instalacji systemów energii odnawialnej. Zwycięzca otrzyma kompletny system solarny wraz z montażem o wartości przeszło 13 tysięcy złotych.

- Systemy energii odnawialnej – kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła - są wprost idealnie stworzone dla potrzeb nowoczesnych gospodarstw rolnych wymagających znacznego zapotrzebowania w energię czy wodę. Dlatego tego typu rozwiązania są polecane nie tylko właścicielom domów jednorodzinnych, ale właśnie szczególnie rolnikom, których gospodarstwa stały się już w wielu wypadkach zaawansowanymi technologicznie przedsiębiorstwami – przyznaje Paweł Sokół z Soleo.

Jak dodaje przedstawiciel firmy, udział spółki w tym wydarzeniu to znaczny powód do satysfakcji, ponieważ daje możliwość wsparcia dla ciekawej inicjatywy pozytywnie wspierającej budowę wizerunku nowoczesnego rolnika.

Targi organizowane od 22 lat przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, co roku skupiają uwagę setek wystawców z kraju i zagranicy oraz tysięcy odwiedzających. Wydarzenie wypełnią pokazy zwierząt hodowlanych, konkursy, spotkania edukacyjne i prelekcje oraz prezentacje ofert firm z branży rolnej.

Wystawie towarzyszą m.in. III Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych, Dni z Doradztwem Rolniczym czy pokazy młodych hodowców. Ponadto, w programie zaplanowano ekspozycję maszyn i urządzeń do produkcji rolniczej, prezentacje drobnego inwentarza i lokalnych ras zwierząt, zwiedzanie pól doświadczalnych. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla całej rodziny - konkursy i występy zespołów artystycznych, stoiska twórców ludowych czy park zabaw dla dzieci.

POWIĄZANE

- Festyn "Barwy lata, dary jesieni" i "Krajowe Dożynki Ekologiczne" w Przysieku ...

Jeśli mają się spełnić prognozy specjalistów EKO branży, mówiące o dojściu warto...

Trzy czwarte unijnych dopłat trafia obecnie do 20 proc. najbardziej uprzemysłowi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę