aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Szansa dla czystych gmin

26 maja 2004

Fundacja Szansa, organizator ogólnopolskiej kampanii społecznej "Dbaj o świat" zaprasza gminy współpracujące z fundacją w ramach akcji „Sprzątamy Mazury" do wzięcia udziału w konkursie o nazwie EKOLAND. Konkurs adresowany jest do samorządów miast i gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Będzie trwał od 1 lipca do 31 sierpnia.

Celami konkursu są popularyzacja dbałości o czystość środowiska naturalnego wśród władz samorządowych oraz promocja właściwych wzorców postępowania samorządów we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Organizatorzy akcji są zdania, że nikt nie może wyręczać władz samorządowych z obowiązku utrzymania czystości w gminie. Można jednak w pozytywny sposób mobilizować samorządy do tego, by skuteczniej spełniały swe powinności.

Konkurs ma za zadanie uhonorowanie i wyróżnienie tych jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa warmińsko-mazurskiego, które w ramach akcji „Sprzątamy Mazury" 2004 w sposób wyróżniający zaangażują się w realizację zadań z zakresu ochrony środowiska, utrzymania czystości w gminie, edukacji ekologicznej mieszkańców i turystów.

Wzorem ubiegłego roku, w połowie września planowane jest oficjalne podsumowanie akcji. Organizatorzy chcą w czasie imprezy wręczyć nagrody zwycięzcom konkursu z udziałem fundatora nagród. Liczą na to, że taka formuła konkursu zmobilizuje władze samorządowe do większej dbałości w zachowaniu czystości w gminie.

Przez lipiec i sierpień ubiegłego roku na Mazurach trwała wielka zbiórka śmieci pod hasłem "Sprzątamy Mazury". Uczestniczyło w niej prawie tysiąc osób.

Zebrano w sumie około 37 ton śmieci. Każdy uczestnik akcji został uhonorowany tytułem "Leona Czyściciela", a trzech z 68 wolontariuszy - harcerzy z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP, którzy zachęcali turystów do udziału w sprzątaniu - nagrodzono tytułem "Super Leona Czyściciela" oraz sprzętem sportowym.

 Opis i regulamin konkursu EKOLAND


POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę