Wręczono nagrody za wspieranie ekologii

10 grudnia 2002

Nagrody Klubu Gaja za wspieranie ekologii w roku 2002 otrzymało w poniedziałek w Warszawie osiem osób. Nagrodę przyznano też organizacji – WWF-Polska za program na rzecz ochrony Wisły.

Klub Gaja ręcznie wykonanymi dyplomami za działania na rzecz przyrody i zwierząt, nagrodził w tym roku piosenkarkę Kasię Kowalską, działaczkę ekologiczną Jadwigę Zielińską, Dżennet Półtorzycką z Fundacji Animals, która podczas prac w Sejmie wywalczyła korzystne dla zwierząt zapisy, dziennikarkę "Gazety Wyborczej" Ewę Siedlecką oraz Jacka Kolendowicza z gazety "Wędkarski Świat".

Nagrody Klubu Gaja otrzymała też wiceminister środowiska Ewa Symonides za konsekwentną obronę Wisły i David Bowles z Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (RSPCA), który wspiera polskie organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt.

Nagrodą Prezesa Klubu Gaja Jacka Bożka został wyróżniony Marcin Mięso, chłopak z podkrakowskiej wsi, który zorganizował koncert i wydał płytę, a dochód z nich przeznaczył na ochronę zwierząt.

Pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego w Warszawie Klub Gaja przekazał konia uratowanego przed transportem na rzeź fundacji "Domin" zajmującej się pomocą młodzieży mającej problemy z dostosowaniem społecznym.

Bożek wyjaśnił, że Klub zapłacił za pięknego czarnego konia, z umaszczonymi na biało pęcinami i białą strzałką na głowie 3 tys. zł. Koń pochodzi z jednego z ośrodków hippicznych. Był chory i po nieudanym leczeniu nie rokował nadziei na sportowe wyniki. Dlatego właściciel zdecydował się na oddanie go do rzeźni. Ekolodzy uratowali go przed śmiercią.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja z Bielska Białej jest jedną z najaktywniejszych i najbardziej wpływowych grup ekologicznych w Polsce. Powstało na przełomie lat 80. i 90. Zrzesza kilkuset członków. Nagrody przyznawane są co roku.


POWIĄZANE

Kierownictwo resortu rolnictwa przyjęto we wtorek zaktualizowany Ramowy Plan Dzi...

Rolnictwo ekologiczne w Polsce zamiast spodziewanego dynamicznego rozwoju, od ki...

Przedstawiciele państw unijnych przyjęli we wtorek ostatecznie przepisy dotycząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę