aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

X Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz Podkarpackie Święto Winobrania 2015

13 października 2015
W dniach 3 i 4 października 2015 r. na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się X Jesienna Giełda Ogrodnicza połączona z Podkarpackim Świętem Winobrania 2015. Jest to cykliczna impreza gromadząca kilkudziesięciu wystawców: sadowników, ogrodników, rzemieślników, instytucje okołorolnicze, Koła Gospodyń Wiejskich, pszczelarzy, producentów soków owocowych. Z pięknej pogody skorzystało około 6 tysięcy zwiedzających.

Tegoroczna Jesienna Giełda Ogrodnicza była także okazją dla podkarpackich winiarzy do zaprezentowania swojego dorobku i osiągnięć w zakresie hodowli winorośli i produkcji wina na Podkarpaciu. Obok degustacji win zwiedzający mogli uczestniczyć m.in. w seminarium pt. „Winnice szansą dla podkarpackich gospodarstw”, „Produkcja wina w pigułce” oraz w wykładzie na temat „Kultura podawania i spożywania wina”, który poprowadził Pan Wiktor Szpak, Prezes Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy „Vinum pro cultura”.

Wśród wielu atrakcji również dla dzieci został zorganizowany konkurs pt. „Wiem wszystko o winorośli i winogronach”. W konkursie wzięło udział kilkanaścioro dzieci w wieku od 6-ciu do 11 lat, które  z zapałem rywalizowały w quizie. Następnie wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie odebrały na scenie z rąk Dyrektora PODR oraz przedstawiciela Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Rzeszowie okolicznościowe upominki. Upominki zostały ufundowane przez ARR, PODR i TUW.

W drugim dniu Giełdy zasłużonym pracownikom PODR oraz podkarpackim ogrodnikom wręczono odznaczenia, medale i podziękowania za długoletnią współpracę
z PODR. Wręczono również nagrody laureatom konkursów : „Najlepszy produkt regionalny”, „Agroliga 2015” gdzie m.in. okolicznościowe grawertony ufundowała ARR, „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”  gdzie w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” nagrody w postaci sprzętu ogrodniczego także ufundowała ARR.

Dodatkową atrakcją było wyróżnienie przez Polską Izbę Produktu Regionalnego oraz Lokalnego dwóch osób z województwa Podkarpackiego „Kluczem do polskiej spiżarni” za pielęgnację i promocję dziedzictwa kulturowego regionu podkarpackiego i wspieranie wytwórców produktów tradycyjnych i lokalnych.

Giełdę zakończyły występy zespołów artystycznych.

POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę