X Jesienna Giełda Ogrodnicza oraz Podkarpackie Święto Winobrania 2015

13 października 2015
W dniach 3 i 4 października 2015 r. na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się X Jesienna Giełda Ogrodnicza połączona z Podkarpackim Świętem Winobrania 2015. Jest to cykliczna impreza gromadząca kilkudziesięciu wystawców: sadowników, ogrodników, rzemieślników, instytucje okołorolnicze, Koła Gospodyń Wiejskich, pszczelarzy, producentów soków owocowych. Z pięknej pogody skorzystało około 6 tysięcy zwiedzających.

Tegoroczna Jesienna Giełda Ogrodnicza była także okazją dla podkarpackich winiarzy do zaprezentowania swojego dorobku i osiągnięć w zakresie hodowli winorośli i produkcji wina na Podkarpaciu. Obok degustacji win zwiedzający mogli uczestniczyć m.in. w seminarium pt. „Winnice szansą dla podkarpackich gospodarstw”, „Produkcja wina w pigułce” oraz w wykładzie na temat „Kultura podawania i spożywania wina”, który poprowadził Pan Wiktor Szpak, Prezes Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy „Vinum pro cultura”.

Wśród wielu atrakcji również dla dzieci został zorganizowany konkurs pt. „Wiem wszystko o winorośli i winogronach”. W konkursie wzięło udział kilkanaścioro dzieci w wieku od 6-ciu do 11 lat, które  z zapałem rywalizowały w quizie. Następnie wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie odebrały na scenie z rąk Dyrektora PODR oraz przedstawiciela Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Rzeszowie okolicznościowe upominki. Upominki zostały ufundowane przez ARR, PODR i TUW.

W drugim dniu Giełdy zasłużonym pracownikom PODR oraz podkarpackim ogrodnikom wręczono odznaczenia, medale i podziękowania za długoletnią współpracę
z PODR. Wręczono również nagrody laureatom konkursów : „Najlepszy produkt regionalny”, „Agroliga 2015” gdzie m.in. okolicznościowe grawertony ufundowała ARR, „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”  gdzie w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” nagrody w postaci sprzętu ogrodniczego także ufundowała ARR.

Dodatkową atrakcją było wyróżnienie przez Polską Izbę Produktu Regionalnego oraz Lokalnego dwóch osób z województwa Podkarpackiego „Kluczem do polskiej spiżarni” za pielęgnację i promocję dziedzictwa kulturowego regionu podkarpackiego i wspieranie wytwórców produktów tradycyjnych i lokalnych.

Giełdę zakończyły występy zespołów artystycznych.

POWIĄZANE

- Festyn "Barwy lata, dary jesieni" i "Krajowe Dożynki Ekologiczne" w Przysieku ...

Jeśli mają się spełnić prognozy specjalistów EKO branży, mówiące o dojściu warto...

Trzy czwarte unijnych dopłat trafia obecnie do 20 proc. najbardziej uprzemysłowi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę