Zbuduj olchowy domek dla zapylaczy na Pikniku z Klimatem

26 sierpnia 2015
W ostatnią niedzielę wakacji, 30 sierpnia o godz. 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się VIII edycja Pikniku z Klimatem. Klub Gaja zaprasza na warsztaty „Od deski do deski” - czyli jak zbudować domek dla dzikich zapylaczy od początku do końca. Opowiadać będziemy o zaletach drewna, które należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka oraz o naszych małych skrzydlatych przyjaciołach, którym grozi wyginięcie.

Podczas Pikniku z Klimatem na stoisku Klubu Gaja każdy będzie mógł samodzielnie zbudować domek dla dzikich zapylaczy z olchowych deseczek, trzciny i nawierconych drewnianych klocków. Domek będzie można zabrać na pamiątkę, umieścić na balkonie czy w ogrodzie. Ponadto uczestnicy zapoznają się z różnymi gatunkami drewna i dowiedzą się jak bardzo pożyteczne i potrzebne są owady zapylające. Podczas zabawy z najmłodszymi stworzymy z materiałów z recyklingu dzikie pszczoły murarki, miesierki, nożycówki i zaprosimy je do naszych olchowych domków.

Wydarzenie „Od deski do deski”realizowane jest we współpracy z Lasami Państwowymi, partnerem strategicznym programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa Klubu Gaja.

Na tegoroczną edycję Pikniku z Klimatem Miasto Stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu przygotowało dla uczestników liczne rodzinne konkursy z nagrodami, a także pokazy chemiczne, warsztaty ekologiczne, wielkoformatowe gry, stanowiska plastyczne oraz warsztaty przetwarzania odpadów i surowców wtórnych.

Zapraszam warszawiaków i turystów. Ten piknik to świetna okazja, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do ochrony klimatu – mówi Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Kolejna edycja pikniku upłynie pod hasłem „Piknik w Warszawie o Klimacie w Paryżu” i przypominać będzie o istotnych kwestiach dotyczących zmian klimatu. Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. rozmowy na temat roli ekologii w codziennym życiu, z udziałem zaproszonych gości. Całość poprowadzi Jarosław Kret.

POWIĄZANE

Kierownictwo resortu rolnictwa przyjęto we wtorek zaktualizowany Ramowy Plan Dzi...

Rolnictwo ekologiczne w Polsce zamiast spodziewanego dynamicznego rozwoju, od ki...

Przedstawiciele państw unijnych przyjęli we wtorek ostatecznie przepisy dotycząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę