aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Zbuduj olchowy domek dla zapylaczy na Pikniku z Klimatem

26 sierpnia 2015
W ostatnią niedzielę wakacji, 30 sierpnia o godz. 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się VIII edycja Pikniku z Klimatem. Klub Gaja zaprasza na warsztaty „Od deski do deski” - czyli jak zbudować domek dla dzikich zapylaczy od początku do końca. Opowiadać będziemy o zaletach drewna, które należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka oraz o naszych małych skrzydlatych przyjaciołach, którym grozi wyginięcie.

Podczas Pikniku z Klimatem na stoisku Klubu Gaja każdy będzie mógł samodzielnie zbudować domek dla dzikich zapylaczy z olchowych deseczek, trzciny i nawierconych drewnianych klocków. Domek będzie można zabrać na pamiątkę, umieścić na balkonie czy w ogrodzie. Ponadto uczestnicy zapoznają się z różnymi gatunkami drewna i dowiedzą się jak bardzo pożyteczne i potrzebne są owady zapylające. Podczas zabawy z najmłodszymi stworzymy z materiałów z recyklingu dzikie pszczoły murarki, miesierki, nożycówki i zaprosimy je do naszych olchowych domków.

Wydarzenie „Od deski do deski”realizowane jest we współpracy z Lasami Państwowymi, partnerem strategicznym programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa Klubu Gaja.

Na tegoroczną edycję Pikniku z Klimatem Miasto Stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu przygotowało dla uczestników liczne rodzinne konkursy z nagrodami, a także pokazy chemiczne, warsztaty ekologiczne, wielkoformatowe gry, stanowiska plastyczne oraz warsztaty przetwarzania odpadów i surowców wtórnych.

Zapraszam warszawiaków i turystów. Ten piknik to świetna okazja, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do ochrony klimatu – mówi Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Kolejna edycja pikniku upłynie pod hasłem „Piknik w Warszawie o Klimacie w Paryżu” i przypominać będzie o istotnych kwestiach dotyczących zmian klimatu. Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. rozmowy na temat roli ekologii w codziennym życiu, z udziałem zaproszonych gości. Całość poprowadzi Jarosław Kret.

POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę