aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Znamy zwycięzcę konkursu Igrzyska Gmin!

25 czerwca 2015
W ramach projektu „Rekultywacja dolnośląskich składowisk odpadów komunalnych” realizowanego przez Dolnośląską Inicjatywę Samorządową i współfinansowanego przez Unię Europejską, prowadzona jest również kampania edukacyjna ukierunkowana na gospodarowanie odpadami oraz ponowne ich użycie. Jednym z jej elementów był konkurs „Igrzyska Gmin”, który trwał od kwietnia, a jego finał rozegrany został 18 czerwca we wrocławskim Afrykarium.

Dziewięć gmin, prawie 50 uczestników oraz trzy bardzo zróżnicowane etapy konkursu. Tak w skrócie można opisać Igrzyska Gmin. Każda z dziewięciu gmin uczestniczących w projekcie, a więc Bystrzyca Kłodzka, Mietków, Polanica Zdrój, Przemków, Siechnice, Sobótka, Sulików,  Ziębice i Zgorzelec, powołała swoją pięcioosobową drużynę, która walczyła o nagrodę główną - tablicę interaktywną.

Pierwszy etap Igrzysk Gmin rozpoczął się już w kwietniu. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test sprawdzający wiedzę z szeroko pojętej ekologii. Test składał się z 25 pytań jednokrotnego wyboru i był wypełniany poprzez specjalnie przygotowaną do tego celu stronę internetową. Najlepiej w teście wypadły gminy Sobótka oraz Przemków, które zdobyły maksymalną ilość punktów. 

W maju został rozegrany drugi etap konkursu, który wymagał od drużyn kreatywności oraz zdolności filmowych. Zadaniem uczestników było bowiem nakręcenie filmiku o swojej gminie z wykorzystaniem głównego motywu kampanii, jakim jest rekultywacja. Następnie wszystkie filmy zostały umieszczone na specjalnym koncie Dolnośląskiej Inicjatywy Samorządowej utworzonym w serwisie youtube.com, a głosować można było za pomocą specjalnej aplikacji konkursowej: http://www.glosowanie.dis.org.pl/. Najwięcej głosów otrzymał film promocyjny gminy Przemków, bo aż 12 148. Na drugim miejscu znalazł się film stworzony przez przedstawicieli gminy Bystrzyca Kłodzka z liczbą głosów 8 853, a za nim film gminy Sobótka, na który zagłosowało
 8 499 osób.


Trzeci etap konkursu był bardzo aktywny i miał na celu aktywizację oraz połączenie drużyn w jednym projekcie, czego zwieńczeniem był uroczysty finał. Gra terenowa została zrealizowana w miejscu wyjątkowym - na terenie wrocławskiego Afrykarium, które nawiązywało do ekologicznego charakteru naszego konkursu. Uczestnicy walczyli o punkty w pięciu zadaniach: łamigłówce, grze w kręgle, układance graficznej – segregowaniu odpadów, krzyżówce i poszukiwaniu skarbu z mapką.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a emocje ogromne! Gratulujemy zwycięstwa gminie Sobótka, jak również gminie Przemków oraz Bystrzyca Kłodzka za zajęcie odpowiednio II i III miejsca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę! Dla nas najważniejsze jest to, że poprzez różnorodne działania aktywizujące społeczności budzimy w ludziach chęć dbania o środowisko oraz zwiększamy świadomość ekologiczną. - mówi Małgorzata Jarzynka, prezes zarządu Dolnośląskiej Inicjatywy Samorządowej. 

Kampania edukacyjna „Akcja recooltywacja” realizowana jest od listopada 2014 r. do grudnia 2015 r. i skierowana jest do różnych grup wiekowych. Angażowane są dzieci, ich rodzice, a także przedstawiciele poszczególnych gmin oraz aktywni mieszkańcy.

Szczegółowe informacje dotyczące realizowanej kampanii edukacyjnej można znaleźć na stronie www.dis.org.pl w zakładce „Promocja i Edukacja” oraz na profilu Facebook https://www.facebook.com/dolnoslaska.inicjatywa.samorzadowa

***

Organizator/Biuro prasowe:

Dolnośląska Inicjatywa Samorządowa Sp. z o.o., tel. 71 345 89 66, e-mail: sekretariat@dis.org.pl
vivIDEA Usługi konsultingowe dla biznesu, tel. 505 99 97 96, e-mail:biuro@vividea.pl

POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę