aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dopiero 45 proc. rolników złożyło wnioski o dopłaty do gruntów

7 maja 2008
660 tys. rolników, tj. ok. 45 proc. beneficjentów, dostarczyło do 5 maja do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dopłaty bezpośrednie - poinformowało we wtorek biuro prasowe ARiMR. Jak przypomniał Paweł Wojcieszak z biura prasowego Agencji, do zakończenia akcji przyjmowania wniosków pozostało już mniej niż 10 dni. ARiMR kończy nabór 15 maja.

Dodał, że po tym terminie rolnicy będą mogli wprawdzie składać wnioski jeszcze przez kolejnych 25 dni kalendarzowych - do 9 czerwca 2008 r. - ale muszą się liczyć z faktem, że za każdy dzień roboczy opóźnienia kwota płatności będzie obniżona oá1áproc.

W ubiegłym roku o przyznanie dopłat bezpośrednich ubiegło się 1 mln 452 tys. gospodarstw rolnych. Wskazuje to, że wniosków nie dostarczyło w br. jeszcze ok. 800 tys. rolników. Można zatem przypuszczać, że w najbliższych dniach biura powiatowe ARiMR przeżyją oblężenie, a dziennie na biurka urzędników będzie trafiać nawet po 90-100 tys. wniosków.

Zgodnie z unijnymi przepisami wypłaty dopłat bezpośrednich za 2008 r. realizowane będą od 1 grudnia br. do 30 czerwca 2009 r.


POWIĄZANE

Do 31 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje w...

31 maja 2022 r. mija podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności b...

Trwa przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę