aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kokony z dopłatami ARR

25 lipca 2007
Dopłaty dla hodowców jedwabników cieszą się w naszym kraju tak dużym zainteresowaniem, że jak dotąd nie zgłosił się do Agencji Rynku Rolnego żaden hodowca, który chciałby skorzystać w ramach Wspólnej Polityki Rolnej z tej formy pomocy. Czyżby w Polsce  nikt nie zajmuje się hodowlą jedwabników czy też nikt nie wie, że może uczestniczyć w tym mechanizmie WRP administrowanym  przez Agencję Rynku Rolnego.
Dlatego też postanowiliśmy przybliżyć nieco warunki uzyskania takiej dopłaty, która wcale nie jest taka mała i stanowi iloczyn obowiązującej stawki dopłaty tj. 133, 26 Euro i liczby zużytych pojemników z grena (jajeczka jedwabnika morwowego uzyskane w wyniku wychowu reprodukcyjnego, w jednym gramie greny, w zależności od rasy jedwabnika mieści się od 1400 do 2000 jajeczek jedwabnika), z których hodowca jedwabników otrzymał odpowiednią liczbę kokonów. Dopłata dla hodowcy jest udzielana w odniesieniu do każdego wykorzystanego pojemnika z grena gdy został on wydany przez autoryzowanego przez ARR przedsiębiorcę , zawierał co najmniej 20 000 jajeczek jedwabników odpowiednich do hodowli oraz uzyskano z niego podczas hodowli minimum 20 kg wyselekcjonowanych kokonów odpowiedniej jakości
Hodowca jedwabników , ubiegający się o dopłatę , jest zobowiązany do złożenia w Centrali ARR wniosku o dopłatę do 30 listopada w danym roku hodowlanym ( hodowcy przysługuje wtedy pełna kwota dopłaty). Wniosek o dopłatę jest rozpatrywany tylko wtedy , gdy hodowca dołączył oryginały następujących zaświadczeń: zaświadczenia dla hodowcy jedwabników odbierającego pojemniki z greną , wystawionego przez autoryzowanego przedsiębiorcę oraz zaświadczenia dla hodowcy jedwabników dostarczającego kokony, wystawionego przez nabywcę kokonów – w przypadku sprzedaży kokonów.


POWIĄZANE

Do 31 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje w...

31 maja 2022 r. mija podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności b...

Trwa przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę