informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Opóźnienia w ONW

11 lipca 2007
Jeszcze sześć tysięcy rolników czeka na wypłatę dotacji z programu dla obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Skąd to opóźnienie? W wyliczenia Agencji Restrukturyzacji wkradł się niewielki błąd.

O tak zwane dotacje ONW występuje prawie połowa rolników. Pieniądze z reguły wpływają na ich konta wraz z płatnościami bezpośrednimi. Bez problemu otrzymało je już 700 tysięcy rolników. Pozostali muszą poczekać.

Radosław Iwański, rzecznik prasowy ARiMR: - Ta sprawa, że oni jeszcze nie dostali przed końcem czerwca tych środków finansowych wynika z tego że była zmiana przeznaczenia środków w całym PROWIE.

Dlatego w niektóre wyliczenia wkradł się błąd i trzeba było je wycofać z sytemu informatycznego i wprowadzić na nowo. Agencja Restrukturyzacji zapewnia, że robi wszystko, aby do rolników jak najszybciej dotarły należne im pieniądze.

- Na pewno do końca sierpnia te środki znajdą się na rachunkach bankowych rolników – dodaje Iwański Rolnikom nie pozostaje, zatem nic innego jak cierpliwie czekać.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wystąpienie samorządu rolniczego w sprawie dodatkowego limitu śr...

Papierowe dokumenty, które zastępują wnioski elektroniczne o dopłaty bezpośredni...

Od 15 lutego do 14 marca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa b...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę