CTR_80917

Rentowne renty

22 grudnia 2015
Pieniądze trafiają do ponad 60 tysięcy osób, wkrótce dołączą do nich następni. Mimo obniżenia świadczeń prawie o połowę program rent strukturalnych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Ryszard Trześniowski pobiera rentę strukturalną już od kilku miesięcy. Przekazanie gospodarstwa, w którym pracował całe życie nie było dla niego łatwe.

Pan Ryszard nie może czerpać dochodów z działalności rolniczej. Zupełnie inną sprawą jest pomoc przy prowadzeniu gospodarstwa. Tym bardziej że przekazał je synowi.

Krzysztof Trześniowski: przejąłem gospodarstwo taty no i trzeba jak to mówią dalej ten kierat kręcić do przodu.

W ostatnim naborze wniosków, który odbywał się na początku lipca po renty strukturalne zgłosiło się ponad osiem tysięcy rolników. Ich wnioski są w tej chwili rozpatrywane.

Marta Włudarska, ARiMR: obecnie kierownicy biur powiatowych mają 40 dni na wydanie postanowień o spełnieniu lub nie warunków.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze świadczenia powinny trafić do rolników jeszcze w tym roku.

Marta Włudarska: rolnik ma od momentu wydania postanowienia 6 miesięcy na złożenie dokumentów w Agencji potwierdzających przekazanie gospodarstwa. Później w ciągu miesiąca otrzyma decyzje przyznająca rentę strukturalną.

Na program rent strukturalnych przeznaczono ponad 2 miliardy euro. Dużą część tej kwoty pochłania jednak wypłata świadczeń z poprzednich edycji programu. Dlatego resort rolnictwa zamierza na to działanie przesunąć dodatkowe środki z innych programów.


POWIĄZANE

Na wniosek ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, Komisja Europejska opracowała...

Do 29 czerwca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła ro...

Wszystkie dopłaty bezpośrednie za 2016, także rolno-środowiskowo-klimatyczne za ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę