Wiadomość

6 października 2008

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła wstępną ocenę wniosków na dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie rolno-spożywczym środkami z działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” PROW 2007-2013. Inwestorzy sektora rolno-spożywczego złożyli 818 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie dofinansowania w łącznej wysokości ponad 1,6 mld zł.

Preselekcję wniosków przeprowadzili pracownicy Departamentu Obsługi Wniosków i Odwołań ARiMR. Około 60 wniosków zostało negatywnie ocenione w czasie wstępnej weryfikacji lub wycofane przez samych przedsiębiorców.

Dalsza ocena formalna i merytoryczna wniosków, które pozytywnie przeszły preselekcję, zostanie dokonana po otrzymaniu przez ARiMR akredytacji Ministra Finansów. Obecnie audytor zewnętrzny ocenia stan przygotowania Agencji do rozpatrywania wniosków i podpisywania umów z beneficjentami. Pozytywny wynik tej kontroli pozwoli audytorowi na zarekomendowanie Ministrowi Finansów przyznania ARiMR akredytacji.

Wnioski o przyznanie pomocy na modernizację przetwórstwa spożywczego przedsiębiorcy składali od 23 kwietnia
do 9 maja br. Zgodnie z przepisami określającymi tryb i warunki przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” PROW na lata 2007-2013, ostatnim dniem przyjmowania wniosków był dzień roboczy następujący po dniu, w którym złożone wnioski wyczerpały limit środków finansowych przewidzianych na ten rok w co najmniej 120%. Limit środków w 2008 r. na to działanie
wynosi 1,146 mld zł.


POWIĄZANE

Do 31 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje w...

31 maja 2022 r. mija podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności b...

Trwa przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę