Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Zostało 5 dni

11 kwietnia 2007
5 dni na przygotowanie dokumentów – tyle czasu zostało rolnikom, którzy zamierzają ubiegać się o wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Wnioski będą przyjmowane tylko przez jeden dzień.  16 kwietna regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji będą przyjmowały dokumenty na wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Do rozdysponowania jest 230 milionów złotych. Wnioski można złożyć osobiście lub wysłać pocztą. Już teraz wiadomo, że może być więcej chętnych niż pieniędzy dlatego o tym kto otrzyma dofinansowanie zadecyduje przypadek.

Radosław Iwański rzecznik prasowy ARiMR: - Dochodziły do nas takie głosy, że niektórzy żądają środków finansowych za ustąpienie miejsca w kolejce w związku z tym podjąłem decyzję, żeby wszyscy mogli złożyć wniosek i żeby wszyscy mieli dostęp do Agencji.

Losowanie odbędzie się w centrali Agencji przez specjalnie powołaną komisję przy tak zwanej podniesionej kurtynie. Zdaniem urzędników w obecnej sytuacji nie ma innego bardziej sprawiedliwego sposobu rozdziału środków.

Przypominany że program wsparcia inwestycji w gospodarstwach rolnych to zwrot połowy poniesionych kosztów na przykład na zakup maszyn, czy modernizację budynków inwentarskich. Resort rolnictwa apeluje jednak do rolników, aby planowali inwestycje, które można będzie szybko zrealizować, bo program należy ostatecznie zamknąć w połowie przyszłego roku.

Henryk Kowalczyk wiceminister rolnictwa: - To powinny być raczej wnioski skierowane na zakup maszyn, mniej chyba jednak na budowę czy modernizację, bo to się wiąże z procedurami na przykład pozwolenie na budowę, czyli tutaj raczej w te działania rolnicy nie powinni wchodzić.

Ci rolnicy, którym nie dopisze szczęście w losowaniu będą mieli szanse ubiegać się o dofinansowanie już za kilka miesięcy. Nowy program modernizacji gospodarstw rolnych ruszy najprawdopodobniej w lipcu. Łącznie do rozdysponowania w latach 2007-13 będzie ponad półtora miliarda euro.


POWIĄZANE

Do 31 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje w...

31 maja 2022 r. mija podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności b...

Trwa przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę