A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

e-petrol.pl: spokojny koniec wakacji

29 sierpnia 2019
e-petrol.pl: spokojny koniec wakacji

W ostatnich dniach sierpnia ceny podstawowych paliw na stacjach benzynowych w Polsce wzrosły, ale na szczęście dla planujących powroty kierowców zmiany są zaledwie symboliczne. Odwiedzających stacje cieszy również zapewne fakt, że w porównaniu do początku wakacji koszty tankowania spadły przeciętnie o około 10 groszy.

Jak wynika z cotygodniowego monitoringu stacji e-petrol.pl, w stosunku do sytuacji cenowej sprzed tygodnia litr benzyny "95" i oleju napędowego kosztuje o grosz więcej, tj. 5,07 i 4,98 zł. Za tę samą ilość "98" płaci się niezmiennie 5,39 zł, natomiast tańszy o 2 grosze jest zakup litra autogazu, który jest sprzedawany średnio po 1,97 zł.

Aktualnie najtaniej jest na stacjach województwa świętokrzyskiego, gdzie e-petrol.pl odnotował najniższe ceny benzyny Pb95, diesla i LPG: 4,98; 4,93 i 1,81 zł/l. Drugim regionem pod względem atrakcyjności cen paliw jest także Śląsk, na którym poza olejem napędowym oferowanym w identycznej cenie, co w Świętokrzyskiem, najmniej kosztuje mocniejsza benzyna: 5,28 zł/l.

Najdrożej jest zaś w pólnocnej części Polski: na Kujawach i Pomorzu "95" i diesel są sprzedawane przeciętnie po 5,13 i 5,04 zł/l. Za "98" i autogaz natomiast najwięcej płaci się w województwach zachodniopomorskim i pomorskim: 5,48 i 2,05 zł/l.

 źródło: e-petrol

 


POWIĄZANE

Choć Komisja Europejska prognozuje dla Polski wzrost gospodarczy, to ceny równie...

Do 4 września Komisja Europejska przedłużyła zakaz importu z Ukrainy jedynie czt...

Według danych Ministerstwa Finansów, w pierwszym kwartale br. liczba blokad rach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę