aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

e-petrol.pl: spokojny koniec wakacji

29 sierpnia 2019
e-petrol.pl: spokojny koniec wakacji

W ostatnich dniach sierpnia ceny podstawowych paliw na stacjach benzynowych w Polsce wzrosły, ale na szczęście dla planujących powroty kierowców zmiany są zaledwie symboliczne. Odwiedzających stacje cieszy również zapewne fakt, że w porównaniu do początku wakacji koszty tankowania spadły przeciętnie o około 10 groszy.

Jak wynika z cotygodniowego monitoringu stacji e-petrol.pl, w stosunku do sytuacji cenowej sprzed tygodnia litr benzyny "95" i oleju napędowego kosztuje o grosz więcej, tj. 5,07 i 4,98 zł. Za tę samą ilość "98" płaci się niezmiennie 5,39 zł, natomiast tańszy o 2 grosze jest zakup litra autogazu, który jest sprzedawany średnio po 1,97 zł.

Aktualnie najtaniej jest na stacjach województwa świętokrzyskiego, gdzie e-petrol.pl odnotował najniższe ceny benzyny Pb95, diesla i LPG: 4,98; 4,93 i 1,81 zł/l. Drugim regionem pod względem atrakcyjności cen paliw jest także Śląsk, na którym poza olejem napędowym oferowanym w identycznej cenie, co w Świętokrzyskiem, najmniej kosztuje mocniejsza benzyna: 5,28 zł/l.

Najdrożej jest zaś w pólnocnej części Polski: na Kujawach i Pomorzu "95" i diesel są sprzedawane przeciętnie po 5,13 i 5,04 zł/l. Za "98" i autogaz natomiast najwięcej płaci się w województwach zachodniopomorskim i pomorskim: 5,48 i 2,05 zł/l.

 źródło: e-petrol

 


POWIĄZANE

Przeważnie od kilku do kilkunastu procent taniej – tak zapowiada się najbliższy ...

W Afryce Północno-Zachodniej (kraje Maroka, Algierii, Tunezji) wg prognozy sprze...

Nieuczciwe praktyki wielkich zgranicznych sieci handlowych to nie tylko problem ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę