Advertisement Targi_china_210519-750

GUS: produkcja przemysłowa w lipcu rdr wzrosła w 30 branżach

21 sierpnia 2018
GUS: produkcja przemysłowa w lipcu rdr wzrosła w 30 branżach

Produkcja przemysłowa w lipcu 2018 r. wzrosła w 30 branżach spośród 34 - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

GUS podał, że w stosunku do lipca wzrost produkcji sprzedanej odnotowano m.in. w produkcji maszyn i urządzeń – o 25,0 proc., pozostałego sprzętu transportowego – o 20,6 proc., wyrobów z metali – o 18,0 proc., urządzeń elektrycznych – o 17,5 proc., w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę – o 15,9 proc., w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 13,1 proc., wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 12,5 proc., papieru i wyrobów z papieru – o 11,3 proc.

Natomiast spadek produkcji sprzedanej przemysłu wystąpił w czterech działach, m.in. w produkcji skór i wyrobów skórzanych – o 4,7 proc., wyrobów farmaceutycznych – o 3,3 proc., komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 2,6 proc.

Z kolei w przypadku budownictwa w stosunku do lipca 2017 roku największy wzrost produkcji (21,9 proc.) odnotowano w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty budowlane specjalistyczne. Wzrosty odnotowały również przedsiębiorstwa, których podstawowym rodzajem działalności jest budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej (20,6 proc.), oraz jednostki zajmujące się wznoszeniem budynków (14,1 proc.). (PAP Biznes)


POWIĄZANE

UE przyjmuje nowe przepisy dotyczące wprowadzania środków nawożących do obrotu n...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wspólnie z prezesem Kr...

Ekspert projektu  „Wolne od GMO” prof. dr hab. Andrzej Babuchowski na podstawie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę