aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

GUS: produkcja przemysłowa w lipcu rdr wzrosła w 30 branżach

21 sierpnia 2018
GUS: produkcja przemysłowa w lipcu rdr wzrosła w 30 branżach

Produkcja przemysłowa w lipcu 2018 r. wzrosła w 30 branżach spośród 34 - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

GUS podał, że w stosunku do lipca wzrost produkcji sprzedanej odnotowano m.in. w produkcji maszyn i urządzeń – o 25,0 proc., pozostałego sprzętu transportowego – o 20,6 proc., wyrobów z metali – o 18,0 proc., urządzeń elektrycznych – o 17,5 proc., w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę – o 15,9 proc., w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 13,1 proc., wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 12,5 proc., papieru i wyrobów z papieru – o 11,3 proc.

Natomiast spadek produkcji sprzedanej przemysłu wystąpił w czterech działach, m.in. w produkcji skór i wyrobów skórzanych – o 4,7 proc., wyrobów farmaceutycznych – o 3,3 proc., komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 2,6 proc.

Z kolei w przypadku budownictwa w stosunku do lipca 2017 roku największy wzrost produkcji (21,9 proc.) odnotowano w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty budowlane specjalistyczne. Wzrosty odnotowały również przedsiębiorstwa, których podstawowym rodzajem działalności jest budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej (20,6 proc.), oraz jednostki zajmujące się wznoszeniem budynków (14,1 proc.). (PAP Biznes)


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Wiele osób chce prowadzić ekologiczny styl życia i stara się różne aspekty codzi...

Według danych monitorujących z rosyjskiej Unii Zbożowej eksport zbóż z Rosji nad...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę