Agencja Nieruchomości Rolnych zasila budżet państwa

3 lipca 2006

ANR przekazała 28 czerwca 2006 r. do budżetu państwa kwotę 677,1mln zł. Jest to wypracowana w 2005 r. nadwyżka wpływów nad wydatkami, wynikająca z gospodarowania mieniem Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Nadwyżka za 2006 rok będzie przekazana do budżetu w połowie przyszłego roku.

Przekazanie tych pieniędzy, to kolejny, tegoroczny przykład zasilania budżetu przez Agencję. Po wejściu w życie 7 października 2005 r. nowych przepisów ustawy o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej, chodzi o tzw. zabużan, ANR dokonuje wpłat do utworzonego zapisem tej ustawy Funduszu Rekompensacyjnego. Po pierwszym kwartale br. ANR wpłaciła do tego funduszu 20 mln zł.

W najbliższych dniach zostanie wpłacone 30 mln zł za drugi kwartał. Po trzecim kwartale Agencja przekaże 60 mln zł, w czwartym planuje się wpłatę 170 mln zł. Tak więc Fundusz Rekompensacyjny na początku przyszłego roku powiększy ze środków Agencji Nieruchomości Rolnych o 280 mln zł.


POWIĄZANE

Tylko 1,5 proc. pozwoleń na budowę wydanych w Polsce w ubiegłym roku dotyczy bud...

W siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Bydgoszcz...

W związku z wejściem w życie w dniu 12 czerwca 2020 r. przepisów art. 2a ust. 4a...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę