aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Będą tańsze kredyty mieszkaniowe?

21 sierpnia 2003

W porównaniu do mieszkańców Europy Zachodniej zaciągamy 10-krotnie mniej kredytów mieszkaniowych. Dlatego bankowcy myślą o obniżeniu oprocentowania pożyczek. Drogie kredyty to cały czas największa przeszkoda, która odstrasza Polaków od podpisania umowy z bankiem.

Bankowcy tłumaczą się, że największą przeszkodą jest brak wiarygodnej i rzetelnej informacji o klientach, o rynku mieszkaniowym - spółdzielniach, czy deweloperach - a także brak możliwości rzetelnej wyceny nieruchomości. Bez tych informacji rośnie ryzyko i banki powstrzymują się przed udzielaniem kredytów i przed obniżką oprocentowania.

Nad stworzeniem bazy danych i opracowaniem standardów pracy rzeczoznawców majątkowych pracuje już specjalny zespół, zrzeszający 14 największych polskich banków.

"Aby czas spędzany przez klienta przy okienku, czy przy oficerze bankowym był jak najkrótszy i by można było mu zaoferować jak najbardziej adekwatny i naprawdę atrakcyjny kredyt" - tłumaczy cel powołania zespołu Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Bankowcy oczekują też, że wachlarz ofert zwiększą towarzystwa ubezpieczeniowe, bo to dzięki możliwości ubezpieczania kredytów hipotecznych Polacy w ogóle te kredyty zaciągają.


POWIĄZANE

Komitet Agrarny Rady Najwyższej Ukrainy poparł do rozpatrzenia w drugim czytaniu...

Polskie mieszkania są dość skromne na tle standardów europejskich. Od lat konsek...

Kiedy zlikwidowano ulgę dla klasy średniej, niektórzy podatnicy na tym stracili....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę