aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dzierżawca będzie musiał zwrócić grunty skarbu państwa

29 sierpnia 2005

Dobiesławice przed sądem Wczoraj w gdańskim sądzie zapadła decyzja w sprawie dzierżawy około 600 hektarów gruntów skarbu państwa w Dobiesławicach i Kaczkowie. Grunty powinny niebawem wrócić do Agencji Nieruchomości Rolnych.

Dzierżawca gospodarstwa Dobiesławice-Kaczkowo od dłuższego czasu nie płacił rat dzierżawnych oraz innych zobowiązań, więc Agencja Nieruchomości Rolnych rozwiązała z nim umowę dzierżawy. Gdy dzierżawca nie oddał gospodarstwa agencji, Agencja wystąpiła do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, który wydał wyrok nakazujący dzierżawcy wydanie nieruchomości. Ten z kolei złożył apelację od wyroku. Gdański sąd rozpatrzył ją w czwartek.

- Sąd utrzymał w mocy poprzedni wyrok - poinformował Grzegorz Smytry, kierownik Sekcji Gospodarowania Zasobem w bydgoskim oddziale ANR. - Nasz mecenas wystąpił o klauzulę wykonalności. Jeśli dzierżawca nie będzie chciał dobrowolnie wydać nieruchomości, zwrócimy się o pomoc do komornika.

Wydzierżawieniem gruntów w Dobiesławicach zainteresowanych jest 25 rolników z gminy Rojewo, którzy obsiali 120 hektarów i w minionym tygodniu żniwowali w towarzystwie policjantów. - Mamy nadzieję, że teraz policja uwolni z aresztu nasze zboże - powiedział Antoni Kuś, przedstawiciel rolników. - Liczymy też, że agencja jak najszybciej zorganizuje przetarg.


POWIĄZANE

Komitet Agrarny Rady Najwyższej Ukrainy poparł do rozpatrzenia w drugim czytaniu...

Polskie mieszkania są dość skromne na tle standardów europejskich. Od lat konsek...

Kiedy zlikwidowano ulgę dla klasy średniej, niektórzy podatnicy na tym stracili....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę