aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

OT Wrocław dla gmin

26 listopada 2009
We wtorek, 17.11.2009 r., wrocławski Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych przekazał nieodpłatnie gminie Prochowice dwie działki o łącznej powierzchni 0,7 ha i wartości ponad 130 000 zł. Na działce zlokalizowanej w Kawicach powstanie  centrum kulturalno-rekreacyjne, natomiast nieruchomość położona  w Szczedrzykowicach obejmuje pętlę autobusową.

Tydzień wcześniej przekazano nieruchomości o wartości prawie 300 tys. zł na rzecz gminy Świdnica. W ich skład  weszły działki o powierzchni prawie 1,5 ha obejmujące ujęcie wody wraz z wodociągiem oraz grunt  o powierzchni  0,5 ha przeznaczony na urządzenie studni wodnych ze strefą ochronną oraz stacji uzdatniania wody.

Agencja przekazuje nieodpłatnie na rzecz gmin nie tylko nieruchomości przewidziane pod realizację inwestycji infrastrukturalnych służących wykonywaniu ich zadań własnych, ale również istniejącą  infrastrukturę techniczną. Jednocześnie udziela bezzwrotnej pomocy finansowej na remont przekazanych obiektów. W br. wrocławski Oddział Terenowy  ANR przekazał już na rzecz gmin 212 dróg, 12 lokali mieszkalnych i jeden wodociąg. Do chwili obecnej zawarliśmy również 26 umów  o bezzwrotną pomoc finansową na kwotę około 5mln zł.


POWIĄZANE

Komitet Agrarny Rady Najwyższej Ukrainy poparł do rozpatrzenia w drugim czytaniu...

Polskie mieszkania są dość skromne na tle standardów europejskich. Od lat konsek...

Kiedy zlikwidowano ulgę dla klasy średniej, niektórzy podatnicy na tym stracili....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę