aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sejm przyjął sprawozdanie o nabywaniu ziemi przez cudzoziemców

10 września 2004

Sejm przyjął w piątek przedstawione pod koniec sierpnia sprawozdanie ministra spraw wewnętrznych o nabywaniu ziemi przez cudzoziemców. Za przyjęciem głosowało 264 posłów, 148 było przeciw, jeden się wstrzymał.

Według danych przedstawionych przez MSWiA, w ubiegłym roku wydano cudzoziemcom 2199 zezwoleń na zakup nieruchomości, lokali, udziałów i akcji. 266 wniosków odrzucono.

W 2003 roku wydano 1580 pozwoleń na zakup nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 4 tys. hektarów oraz 207 zezwoleń na nabycie mieszkań i lokali użytkowych. Pozytywnie rozpatrzonych zostało też 412 wniosków cudzoziemców dotyczących kupna udziałów i akcji w spółkach. MSWiA wydało 129 zezwoleń na nabycie nieruchomości rolnych o łącznej powierzchni prawie 400 hektarów.

Najczęściej wydawano zezwolenia na zakup nieruchomości w województwach mazowieckim, dolnośląskim, łódzkim i wielkopolskim. O zezwolenia najczęściej ubiegali się obywatele Niemiec, Holandii, Francji i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Od stycznia do połowy maja bieżącego roku obcokrajowcy kupili 1889 nieruchomości i 575 mieszkań, najwięcej w województwach mazowieckim, dolnośląskim, łódzkim i śląskim .


POWIĄZANE

Komitet Agrarny Rady Najwyższej Ukrainy poparł do rozpatrzenia w drugim czytaniu...

Polskie mieszkania są dość skromne na tle standardów europejskich. Od lat konsek...

Kiedy zlikwidowano ulgę dla klasy średniej, niektórzy podatnicy na tym stracili....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę