aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowe Życie Plus z pełną ochroną już od następnego dnia

2 marca 2016
Nowe Życie Plus z pełną ochroną już od następnego dnia

Concordia Ubezpieczenia startuje z produktem życiowym w nowej odsłonie. W stosunku do poprzedniej wersji, pojawiły się pakiety z wyższymi sumami ubezpieczenia i ujednoliconą składką, bez względu na wiek i wykonywany zawód. Teraz ochrona dostępna jest do 71 roku życia (z możliwością dożywotniej kontynuacji). W polisie nie ma też karencji na ryzyko śmierci ubezpieczonego.

 

Nowe Życie Plus, bo tak nazywa się produkt, wszedł na rynek z początkiem marca 2016 r. Jest ubezpieczeniem kompleksowym i przeznaczonym dla świadomych klientów, przewidujących różne sytuacje życiowe, które mogą im się przydarzyć. Oprócz wymienionych nowych udogodnień, produkt zachował większość zalet popularnego na rynku i wielokrotnie nagradzanego poprzednika. Do ubezpieczenia przystąpić może każda osoba w wieku 16-60 lat. Zawarcie umowy odbywa się na podstawie oświadczenia zdrowotnego, ubezpieczyciel nie kieruje na badania, a ochrona jest dostępna już od następnego dnia po zawarciu umowy. Karencji nie przewidziano w przypadku ryzyka śmierci, co na rynku stanowi wyjątek – dominują rozwiązania z 6-miesięcznym czasem oczekiwania na początek ochrony. Karencja może również zostać zniesiona w przypadku ubezpieczonych przechodzących z innych towarzystw (o ile przerwa nie przekroczy 35 dni).

 

Polisa, którą można dopasować

Produkt oferuje wiele możliwości dopasowania ochrony dokładnie do indywidualnych potrzeby, w ramach dużej ilości dostępnych pakietów. Uzgodnieniu podlega też tryb opłacania składki – częstotliwość i dzień są elastycznie dopasowane do preferencji ubezpieczonego.


- Umowa ma charakter indywidualny, dzięki czemu ubezpieczony jest „właścicielem” polisy i sam może o niej decydować - w przypadku umowy grupowej te możliwości są nieco bardziej ograniczone. Klient decyduje kiedy rozpoczyna się ochrona, jak długo trwa, w jakich terminach i z jaką częstotliwością opłacana jest składka. I najważniejsze - jakakolwiek zmiana w umowie wymaga zgody klienta, bo to on jest ubezpieczającym, czyli stroną umowy
– mówi dr Justyna Talarek – ekspert Concordii Ubezpieczenia, wykładowca akademicki.

 

Szeroki zakres i nietypowe ryzyka

Polisa daje ochronę 24h na dobę, na całym świecie, jedynie pobyt w szpitalu jest ograniczony do UE, a assistance do Polski. Świadczenie szpitalne (w następstwie nieszczęśliwego wypadku oraz choroby) jest jednakowe za cały okres. Nie zmniejsza się po 14 dniach, a jako hospitalizację, w przypadku tego produktu, rozumie się także OIOM, rehabilitację, a nawet sanatorium. Jeżeli pobyt w szpitalu wykracza poza okres ochrony – Concordia płaci za cały pobyt do wyczerpania sumy ubezpieczenia. Produkt zapewnia bardzo szeroki zakres ochrony w ramach uszczerbku na zdrowiu, w większości przypadków orzecznictwo odbywa się jedynie na podstawie przesłanej dokumentacji medycznej bez konieczności weryfikacji komisyjnej. W ramach Życie Plus ubezpieczony może liczyć na wypłatę w wyniku nietypowych, dla tego rodzaju polis, ryzyk jak np. przeszczepy i rekonstrukcje, pokrycie kosztów utrzymania i obsługi zadłużenia czy urodzenie dziecka z wadą wrodzoną.

 

Concordia promuje profilaktykę zdrowotną i proklienckie zapisy

Takie podejście ma odzwierciedlenie w konstrukcji polisy, gwarantującej dodatkowe wypłaty przy poważnym zachorowaniu, w sytuacji udokumentowania profilaktyki zdrowotnej. Dzisiaj dbanie o zdrowie staje się coraz bardziej popularne. Staramy się żyć zdrowiej, uprawiać sport, przeprowadzać badania profilaktyczne, co ogranicza ryzyko wystąpienia chorób, w szczególności nowotworowych. Concordia to docenia. Dodatkowe świadczenia wypłacane są też za zapinanie pasów czy jazdę komunikacją publiczną (przy wypadku śmiertelnym w wypadku komunikacyjnym). Wypadek komunikacyjny obejmuje również motocyklistów, rowerzystów czy pieszych, którzy często wyłączeni są z ochrony w innych polisach życiowych.

 

- Nie stosujemy takich postanowień, których klienci nie rozumieją lub które mogłyby wprowadzić ich w błąd albo ograniczyć nasze ryzyko.W warunkach Życia Plus można znaleźć czytelne, proklienckie zapisy np.: w przypadku zgonu teściów, po wcześniejszym zgonie małżonka, odszkodowanie jest wypłacane (mimo że w świetle prawa to już nie są teściowie). Płacimy również za adopcję (przysposobienie) dziecka, bez względu na jego wiek. Partnera ubezpieczonego traktujemy tak samo jak małżonka.Rozumiemy, że nasi klienci są zwykłymi ludźmi - nie karzemy ich za wypicie lampki wina - wyłączenie odpowiedzialności jest stosowane dopiero od 0,5 promila – wyjaśnia J. Talarek.

 

Rolnicy z dodatkową ochroną

Ze względu na doświadczenie Concordii w sektorze agro, osoby pracujące na roli w ramach Życia Plus, mogą oczekiwać dodatkowych bonusów. Zawarcie polisy na życie pozwala rolnikowi, za niższą składkę, wykupić np. ubezpieczenie OC/AC lub OC rolnika. Rozbudowane są też pakiety dedykowane rolnikom – śmierć w następstwie wypadku przy pracy rolniczej, niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym, w wyniku wypadku przy pracy rolniczej, czy śmierć w wyniku choroby zakaźnej w rolnictwie. Bardzo szerokie jest też rozumienie wypadku przy pracy rolniczej.

Biuro prasowe Concordia Ubezpieczenia


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Ustawa mobilizacyjna. Część Ukraińców może wyjechać z Polski, ale podobno u nas ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę