aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PGS: Propozycje rządu zrujnują polski handel

26 stycznia 2016
PGS: Propozycje rządu zrujnują polski handel

Zaproponowane przez Ministra Finansów (mf.gov.pl) stawki są korzystne dla sieci zagranicznych i stanowią olbrzymie zagrożenie dla małych i średnich firm - polskich firm o rentowności 1%  - twierdzi Michał Sadecki, prezes sieci PGS.

Duże kontrowersje budzi również stawka 1,9% od przychodów ze sprzedaży detalicznej prowadzonej w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

PGS, organizacja skupiająca ponad 600 sklepów pod markami Top Market, Minuta8, Delica, Społem jest zszokowana propozycjami rządu, zakładającymi stawki 0,7% i 1,3% podatku od przychodów sieci handlowych. To wyraźny sygnał, że stawki będą preferencyjne dla zagranicznych, dużych sieci i zrujnują polski handel.

Nigdy, podczas konsultacji rządu z branżą, nie rozmawialiśmy o podatku specjalnym nałożonym na sprzedaż w soboty i niedziele! Takie zapisy ustawy prowadzą do załamania polskiego handlu - dodaje Michał Sadecki z PGS.

Należy pamiętać, iż podczas spotkania w dniu 08.01.2016, Premier Beata Szydło złożyła deklarację, że podatek będzie chronić małe i średnie firmy. Pojawiły się również propozycje, aby niedziele i święta objąć całkowitym zakazem handlu, a nie podatkiem.

PGS oświadcza, że jeśli progi przedstawione przez Ministerstwo Finansów wejdą w życie będzie to najczarniejszy dzień w historii polskiego handlu.

Newseria Biznes


POWIĄZANE

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym mię...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę