informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement

19-procentowy PIT dla wszystkich

3 października 2003

Komisja Finansów Publicznych zgodziła się, by wszystkie firmy, także działające krócej niż rok, mogły płacić 19-procentowy PIT. Do późna w nocy posłowie debatowali nad przedłużeniem zwolnienia z podatku zysków z giełdy

Posłowie z Komisji Finansów Publicznych mieli wczoraj do przegłosowania kilkaset poprawek do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W najważniejszym głosowaniu pozytywnie zaopiniowali wprowadzenie 19-procentowej stawki dla małych firm rozliczających się w ramach PIT-u. 

Stawka liniowa bez ulg

Prowadzący działalność gospodarczą, jeśli zechcą płacić podatek według stawki liniowej, będą musieli to zgłosić w urzędzie skarbowym do 20 stycznia 2004 roku. Jednocześnie jednak stracą wszelkie ulgi i zwolnienia, z wyjątkiem możliwości odpisywania składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Nie będą też mogli rozliczać się wspólnie z małżonkiem. 

Przedstawiciele resortu finansów nie byli wczoraj w stanie wykazać, że objęcie 19-procentową stawką tylko firm działających dłużej niż rok będzie zgodne z prawem. Posłowie znieśli więc to ograniczenie. Jednak wiceprzewodniczący komisji Stanisław Stec zgłosił wniosek mniejszości przywracający je.  

O ostatecznym kształcie zapisu posłowie zdecydują w drugim czytaniu na posiedzeniu plenarnym. Gdyby się okazało, że ograniczenie zostanie zniesione, budżet będzie musiał pogodzić się z utratą kilkudziesięciu milionów złotych. Z analizy resortu finansów wynika, że 8,5 tysiąca najlepiej zarabiających obecnie pracowników najemnych założy sobie firmy i przejdzie na tzw. samozatrudnienie. 

Kiedy opodatkują giełdę

Komisja miała także do przegłosowania kilka poprawek, zakładających przedłużenie zwolnienia z podatku zysków giełdowych. Ministerstwo Finansów nie chce wycofać się z ich opodatkowania. Dostrzega jednak problemy techniczne, które mogą uniemożliwić pobieranie daniny już od1 stycznia 2004 roku. Posłowie złożyli więc poprawki, w myśl których podatek miałby obowiązywać od 1 lipca 2004 roku, 1 stycznia 2005 roku lub 1 stycznia 2006 roku. Na razie jednak brak ustalenia w tej sprawie.


POWIĄZANE

12 kwietnia 2019 r. do Biura KRIR wpłynęła odpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoj...

W celu ułatwienia posiadaczom zwierząt wypełnienia obowiązku posiadania planu na...

Do końca tego roku Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczy 200 mln zł na finansowan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę