Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

4 mln osób w IKE?

25 sierpnia 2004

Z badań ING Group wynika, że ponad 4 mln osób deklaruje chęć oszczędzania na Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE) - poinformował we wtorek Michał Szczurek wiceprezes ING Nationale Nederlanden.

47,3 proc. spośród badanych zadeklarowało chęć posiadania IKE. Daje to ponad 4 mln osób spośród tych, które posiadają środki na IKE –  powiedział Szczurek. ING ocenia, że docelowo ich udział w rynku IKE będzie wynikał z udziału spółek z grupy ING, czyli będzie kształtował się w przedziale 8-17 proc.

Z badań wynika, że rośnie zainteresowanie oszczędzaniem w funduszach inwestycyjnych, stąd decyzja o nie oferowaniu IKE jako lokaty bankowej –  uważają przedstawiciele grupy ING. Od 1 września tego roku rusza program Indywidualnych Kont Emerytalnych. Zgodnie z ustawą można posiadać jedno IKE. Suma rocznych wpłat nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 150 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego.

Środki zgromadzone na IKE są zwolnione z podatku od dochodów kapitałowych ("podatek Belki"). Resort polityki społecznej ocenia, że w pierwszym roku funkcjonowania IKE trafi na nie do 4 mld zł, zaś liczba chętnych do skorzystania z takich kont może przekroczyć 3 mln.


POWIĄZANE

W wyniku pożaru możemy stracić cały dobytek życia. Takie zdarzenie może mieć wie...

Zamknięcie gospodarki wiosną 2020 roku przełożyło się na pierwszy od 30 lat spad...

1. kwietnia startuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę