Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

4 mln osób w IKE?

25 sierpnia 2004

Z badań ING Group wynika, że ponad 4 mln osób deklaruje chęć oszczędzania na Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE) - poinformował we wtorek Michał Szczurek wiceprezes ING Nationale Nederlanden.

47,3 proc. spośród badanych zadeklarowało chęć posiadania IKE. Daje to ponad 4 mln osób spośród tych, które posiadają środki na IKE –  powiedział Szczurek. ING ocenia, że docelowo ich udział w rynku IKE będzie wynikał z udziału spółek z grupy ING, czyli będzie kształtował się w przedziale 8-17 proc.

Z badań wynika, że rośnie zainteresowanie oszczędzaniem w funduszach inwestycyjnych, stąd decyzja o nie oferowaniu IKE jako lokaty bankowej –  uważają przedstawiciele grupy ING. Od 1 września tego roku rusza program Indywidualnych Kont Emerytalnych. Zgodnie z ustawą można posiadać jedno IKE. Suma rocznych wpłat nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 150 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego.

Środki zgromadzone na IKE są zwolnione z podatku od dochodów kapitałowych ("podatek Belki"). Resort polityki społecznej ocenia, że w pierwszym roku funkcjonowania IKE trafi na nie do 4 mld zł, zaś liczba chętnych do skorzystania z takich kont może przekroczyć 3 mln.


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych popierając wniosek Małopolskiej Izby Rolnicz...

Od 3 do 31 sierpnia producenci rolni będą mogli składać do wójta, burmistrza (pr...

W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu KRIR z 10 lipca 2020 r. dotyczące wniosku o ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę