informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

800 milionów na renty strukturalne

10 listopada 2006

Prawie 800 milionów euro będzie przeznaczone na renty strukturalne w nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13. Świadczenia będą jednak niższe, zmienią się także warunki ich przyznawania. Nie ulegnie natomiast zmianie wysokość rent, o które rolnicy wystąpili do tej pory.

Program rent strukturalnych od początku budził wiele emocji. Najpierw były obawy, że pieniędzy zabraknie, później że nie wszystkie zostaną wykorzystane.vOstatecznie nabór wniosków w tym działaniu zakończono w sierpniu i wtedy okazało się, że nie wszyscy chętni zdążyli je złożyć. Średnia wysokość renty strukturalnej wynosi 1500 złotych. Świadczenia w tej wysokości będą wypłacane wszystkim osobom przez 10 lat. W nowym programie rolników czekają jednak zmiany i to na goprsze.

Jan Krzysztof Ardanowski wiceminister rolnictwa: - Będzie przekazywał jeden współmałżonek i będzie brał 1 rentę strukturalną będzie to 900 złotych jeżeli dwoje 1500 złotych.

Wielu rolników jest z tego powodu niezadowolonych. Ich zdaniem proponowane świadczenie jest za niskie.

Ministerstwo Rolnictwa na takie zarzuty odpowiada krótko.

Jan Krzysztof Ardanowski: - W tej wysokości renty strukturalne jakie były bardzo hojne nie licząc się z możliwościami zaprezentowane przez poprzedni rząd takich rent strukturalnych nie jesteśmy sfinansować.

Gospodarstwo trzeba będzie także przekazać w sposób trwały nie będzie możliwości oddania go w dzierżawę.


POWIĄZANE

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...

20 marca PZU zaczyna wiosenną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw ro...

Zarząd KRIR zwrócił się do Dyrektora Generalnego KOWR z prośbą o wyjaśnienie dot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę