Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Abolicja podatkowa jest niemoralna

9 września 2002

Wiceprezes Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Hanna Gronkiewicz-Waltz skrytykowała niektóre plany resortu finansów, dotyczące m.in. umorzenia długów państwowym molochom i abolicji podatkowej. – To niemoralne – powiedziała.

 – Jestem zdecydowaną przeciwniczką abolicji podatkowej. Uważam, że jest to niemoralne. Po prawie 13 latach reformy jest to powiedzenie tym, którzy uczciwie płacili podatki, że "jesteście naiwni i głupi" – powiedziała w sobotę PAP Gronkiewicz-Waltz.

Według niej, jest mało prawdopodobne, by osoby mające środki finansowe pochodzące z nielegalnych źródeł stali się nagle uczciwymi podatnikami. W jej opinii "nie jest właściwe", by w wyniku umorzeń wielkie państwowe "molochy" miały łatwiejsze warunki gospodarowania niż pozostałe firmy.

To nie jest dobre, bo wtedy średni i mali przedsiębiorcy muszą po prostu pracować na te duże molochy, zwłaszcza te niesprywatyzowane – powiedziała.

Wiceprezes EBOR pozytywnie oceniła ostatnie posunięcia Rady Polityki Pieniężnej. Przypomniała, że Rada obniżyła stopy procentowe już 11 razy. 


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę