Akcje Graala coraz bliżej debiutu

24 stycznia 2005

Jeszcze tylko dzisiaj inwestorzy instytucjonalni mogą składać zapisy na akcje Graala w ramach tzw. book-buildingu, czyli budowania księgi popytu. Dla uczestników book-buildingu przewidziane zostały preferencje, polegające na dwukrotnie większej alokacji zapisów w stosunku do inwestorów, którzy nie złożą deklaracji.

Oferującym akcje spółki w publicznym obrocie został Internetowy Dom Maklerski. Giełdowy debiut Graala planowany jest pomiędzy 7 i 10 lutego. Zgodnie z harmonogramem, zapisy na 1,67 mln akcji serii E potrwają od 26 do 28 stycznia. Łącznie z publicznej emisji walorów spółka zamierza pozyskać na inwestycje 25 mln zł. W ramach puli dla instytucji firma zaoferuje 1,2 mln akcji, natomiast w transzy otwartej inwestorzy będą mogli złożyć zapisy na 470 tys. papierów. Przedział cenowy dla akcji spółki ustalono w granicach od 15 do 17 zł.

Graal zapowiedział już, że 9,5 mln zł chce przeznaczyć na kupno kontrolnego pakietu udziałów i dofinansowanie firmy Syrena Royal. Kolejne 3 mln zł zostanie wydatkowane na projekt joint venture z hiszpańskim partnerem (produkcja i sprzedaż tuńczyków). Około 7 mln zł powinno zasilić kapitał obrotowy firmy. Wśród zamierzeń inwestycyjnych znalazł się również zakup i wdrożenie systemu IT (0,5 mln zł).


POWIĄZANE

Różne kierunki dostaw gwarantują, że surowca nie zabraknie, a Senat pracuje nad ...

Polski biznes najgorsze ma jeszcze przed sobą, a ten rok może się okazać rekordo...

Jak dowiadujemy się z portalu Prawo.pl: wysokie ceny gazu nie są siłą tak zwaną ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę