informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Apel do banków

17 listopada 2006

W związku z dochodzącymi sygnałami od rolników, których gospodarstwa dotknęła klęska suszy, w imieniu poszkodowanych rolników, Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego apeluje do banków o podjęcie działań mających na celu obniżenie prowizji i opłat za obsługę kredytów klęskowych do 1% dla producentów rolnych i zwolnienie z opłat prowizji za przedłużenie wcześniej zaciągniętych kredytów klęskowych.

- Wzrost cen środków produkcji rolnej przy jednoczesnym braku stabilizacji na rynkach rolnych pogarsza sytuację finansową gospodarstw. Brak systemowych rozwiązań zapobiegania suszy z roku na rok doprowadza do trudnej sytuacji w rolnictwie. Zwolnienie z opłat prowizji lub obniżenie jej dla wielu gospodarstw byłoby dużą pomocą i odciążeniem finansowym – mówi Andrzej Górczyński, prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.


POWIĄZANE

To już drugi rok, kiedy rolnicy składają wnioski o płatności obszarowe w wersji ...

W związku z pismami KRIR w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie o...

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się w czwartek z protestującymi prze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę