Atmosfera dla złotego nieco się poprawiła

16 stycznia 2004

Atmosfera dla złotego nieco się poprawiła. Choć w obecnych warunkach trudno być zbytnim optymistą, to wydaje się, że istnieje szansa aby złotówka obecny tydzień zakończyła po mocnej stronie parytetu.

Podczas czwartkowej sesji wartość naszej waluty wzrosła, ale odchylenie złotego od dawnego parytetu pozostało po jego słabej stronie. Wraz ze spadkiem kursu EUR/USD cena euro do złotego, która jeszcze dzień wcześniej późnym popołudniem wynosiła 4,7737 i była najwyższa w historii, zniżkowała do 4,7280. Cena dolara do złotego poruszała się w przedziale 3,7390 - 3,7600 i była nieco niższa niż w środę.

 Nasza waluta zdołała się nieco otrząsnąć po silnej, środowej wyprzedaży. Cześć inwestorów, pomimo ciągłych obaw o to, czy uda się wprowadzić w życie plan reform Jerzego Hausnera, postanowiła zaryzykować i kupiła tanie złotówki. O godz. 16:00 GUS opublikował dane o grudniowej inflacji. Na rynku spodziewany był wzrost wskaźnika CPI do 1,7 proc. z 1,6 proc. w listopadzie. Dane pokryły się z oczekiwaniami. W skali miesiąca inflacja wyniosła 0,2 proc. Z kolei Ministerstwo Finansów poinformowało, że deficyt budżetowy w 2003 r. wyniósł 36,99 mld złotych, czyli 95,5 proc. planu. O godz. 16.30 jeden dolar wyceniany był na 3,7575 złotego, a jedno euro na 4,7350 złotego (odchyl.+ 0,32 proc.).


POWIĄZANE

Zgodnie ze wstępnymi danymi zagregowany indeks PMI (dla przetwórstwa i sektora u...

Od 26. czerwca firmy zainteresowane inwestycjami w pojazdy elektryczne mogą licz...

Pandemia SARS-CoV-2 wyhamowała rynek fotowoltaiki. Problemy były wywołane m.in. ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę