aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Banki dzielą się pieniędzmi

10 listopada 2003

Nie wszyscy wiedzą, że płacąc plastikową kartą możemy wspomóc m.in. programy dożywiania dzieci w szkołach, budowy sztucznego serca czy badania słuchu noworodków. Pojedyncze kwoty są niewielkie, jednak zebrane pieniądze to często jedyna nadzieja dla wielu potrzebujących - pisze "Gazeta Pomorska".

W Polsce karty charytatywne i społeczne - zwane po angielsku affinity i charity - nie są jeszcze zbyt popularne. Jak to działa? Zwykle po wydaniu przez klienta 100 zł, banki przekazują od 25 do 50 groszy na szczytny cel. Dzielą się z fundacją lub stowarzyszeniem przypadającą mu częścią prowizji płaconej przez sklep - wyjaśnia "Gazeta Pomorska".

Bank Zachodni WBK, wspólnie z Polską Akcją Humanitarną promuje kartę "Akcja Pajacyk". "Jest na niej logo 'Pajacyka'. Część prowizji banku za każdą przeprowadzoną transakcję jest przeznaczana na dożywanie dzieci - mówi Joanna Poniatowska z PAH. Trwają rozmowy z innym bankiem o wydaniu takiej karty, tym razem z logo Polskiej Akcji Humanitarnej. W ubiegłym roku szkolnym PAH pomogła blisko 5 tys. dzieciom ze 100 szkół w 11 województwach.

Visa Elektron z sercem, to propozycja PKO BP SA. "Część przychodu banku wpływa na konto Programu Budowy Polskiego Sztucznego Serca realizowanego przez Zbigniewa Religę" - informują w biurze prasowym PKO BP. Każdego roku na sztuczne serce czeka ponad 4 tysiące Polaków, z czego, niestety, umiera aż 90 proc. Transplantacja to dla nich jedyny ratunek, tymczasem na realizację Programu Budowy Polskiego Sztucznego Serca potrzeba aż 25 mln zł.


POWIĄZANE

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę