Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Banki nie przewidują dodatkowych opłat

17 lipca 2003

Przedstawiciele banków zapewniają, że w związku z wchodzącą w życie 12 października 2003 roku ustawą o elektronicznych instrumentach płatniczych banki nie przewidują dodatkowych opłat przy podpisaniu umowy o wydanie karty płatniczej.

Rzecznik prasowy mBanku Szymon Midera powiedział wczoraj, że mBank nie będzie przerzucał żadnych kosztów związanych z wdrażaniem ustawy na klienta. Z kolei Maciej Mężyński z biura Prasowego Banku Millenium SA powiedział, że nie mają jeszcze żadnych informacji na temat kosztów związanych z dostosowaniem się do ustawy. Aktualnie w banku prowadzone są rozmowy z ubezpieczycielami. 455 tysięcy klientów indywidualnych banku posiada aktywne karty płatnicze.

W banku PKO BP trwają teraz, we współpracy ze Związkiem Banków Polskich, intensywne prace nad wdrożeniem ustawy. Bank PKO BP wydał do tej pory 4,6 mln kart płatniczych. Będziemy dążyli do tego, aby żadne koszty nie obciążyły klientów, z drugiej zaś strony będziemy dążyć do minimalizacji kosztów po stronie banku – powiedział rzecznik prasowy PKO BP Marek Kłuciński.

Michał Klincewicz z Departamentu Rozwoju Bankowości Elektronicznej w WBK BZ powiedział, że bank nie przewiduje żadnych dodatkowych opłat związanych z zawarciem umowy o wydanie karty płatniczej oprócz już istniejących, wynoszących 20 złotych w przypadku wydania i obsługi 2-letniej karty.

Wchodząca w życie 12 października bieżącego roku ustawa o elektronicznych instrumentach płatniczych nakłada na banki obowiązek zawarcia dodatkowo do umowy o rachunku bankowym również umowy o wydanie karty płatniczej. Do tej pory klient nie zawierał z bankiem takiej umowy. Banki będą zatem musiały zawrzeć dodatkowe 14 mln umów o wydaniu kart płatniczych.


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę