aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bój o pieniądze

18 września 2008
Nie mniej niż 25 ale nie więcej niż 500 tysięcy złotych. O takie dotacje już niedługo będzie można się ubiegać z programu „ Odnowa i rozwój wsi”. Przygotowania w resorcie rolnictwa dobiegają końca teraz wszystko w rękach Urzędów Marszałkowskich.    

Budowa lub remont obiektów sportowych, kulturalnych, sakralnych czy zabytkowych; urządzanie terenów zielonych lub służących promocji regionu – to tylko niektóre z celów, na jakie można przeznaczyć pomoc. Dlatego zainteresowani programem jest bardzo duże.

W porównaniu do poprzedniej edycji programu z funduszy na lata 2004-2006 rozszerzono listę instytucji, które mogą ubiegać się o wsparcie.

Do gmin oraz ośrodków kultury podlegających samorządom doszły jeszcze kościoły oraz związki wyznaniowa a także organizacje pozarządowe o statusie organizacji pożytku publicznego.

ODNOWA I ROZWÓJ WSI 2007-2013
- gminy
- instytucje kultury podległe samorządom
- kościoły, związki wyznaniowe
- organizacje pozarządowe.

Projekt może być realizowany w gminach wiejskich lub miejsko wiejskich. Z programu wyłączone są jednak miejscowości powyżej pięciu tysięcy mieszkańców.

Mieczysław Paradowski, MRiRW: cel jest taki: poprawić jakość życia mieszkańców wsi a jednocześnie zachęcić tych, którzy nie mieszkają na wsi, aby mogli skorzystać lub chcieli skorzystać z uroków wsi polskiej.

Działanie będzie wdrażane przez samorządy wojewódzkie. Dlatego termin naboru wniosków może być inny dla każdego regionu.

Mieczysław Paradowski, MRiRW: przewidujemy, że pod koniec tego roku poszczególne samorządy rozpoczną wdrażanie tego dziania.

Do rozdysponowania do końca 2013 roku jest 600 milionów euro.


POWIĄZANE

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę