aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ceny gazu bez zmian

10 sierpnia 2004

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wraz z sześcioma regionalnymi dystrybutorami gazu otrzymało zgodę Urzędu Regulacji Energetyki (URE) na przedłużenie obecnie obowiązujących taryf do końca 2004 roku - poinformował dyrektor departamentu taryf URE, Tomasz Kowalak.

Nie ma jeszcze dostosowań aktów prawnych. Obecnie znowelizowana ustawa jest ratyfikowana w parlamencie. Poza tym sytuacja finansowa spółek nie jest zła. To było uzasadnieniem wydania zgody –  powiedział Kowalak. Obecnie obowiązuje jednolita taryfa na gaz. Od przyszłego roku, po znowelizowaniu ustawy Prawo energetyczne, będą obowiązywać dwie taryfy: przesyłowa i na dostawy gazu dla przedsiębiorstw. Wcześniej PGNiG zapowiadało, że na przełomie lipca i sierpnia złoży do URE wniosek o zmianę taryf. Według tych zapowiedzi nowe taryfy miały zacząć obowiązywać od początku października.

PGNiG obsługuje około 170 największych odbiorców, w tym Zakłady Wielkiej Syntezy Chemicznej. Pozostałe przedsiębiorstwa przemysłowe oraz klienci indywidualni są obsługiwani przez sześciu dystrybutorów regionalnych.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę