aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ceny gazu bez zmian

10 sierpnia 2004

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wraz z sześcioma regionalnymi dystrybutorami gazu otrzymało zgodę Urzędu Regulacji Energetyki (URE) na przedłużenie obecnie obowiązujących taryf do końca 2004 roku - poinformował dyrektor departamentu taryf URE, Tomasz Kowalak.

Nie ma jeszcze dostosowań aktów prawnych. Obecnie znowelizowana ustawa jest ratyfikowana w parlamencie. Poza tym sytuacja finansowa spółek nie jest zła. To było uzasadnieniem wydania zgody –  powiedział Kowalak. Obecnie obowiązuje jednolita taryfa na gaz. Od przyszłego roku, po znowelizowaniu ustawy Prawo energetyczne, będą obowiązywać dwie taryfy: przesyłowa i na dostawy gazu dla przedsiębiorstw. Wcześniej PGNiG zapowiadało, że na przełomie lipca i sierpnia złoży do URE wniosek o zmianę taryf. Według tych zapowiedzi nowe taryfy miały zacząć obowiązywać od początku października.

PGNiG obsługuje około 170 największych odbiorców, w tym Zakłady Wielkiej Syntezy Chemicznej. Pozostałe przedsiębiorstwa przemysłowe oraz klienci indywidualni są obsługiwani przez sześciu dystrybutorów regionalnych.


POWIĄZANE

Komisja Europejska przyjęła wczoraj wniosek określający nowe wspólne rozwiązanie...

Rząd Ukrainy wprowadził zmiany w procedurze weryfikacji eksporterów rolnych w st...

Sądy wciąż będą puchnąć od nowych spraw. Wzrost rdr. będzie nawet 30-proc. W 202...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę