aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Co z vatem na internet?

11 marca 2004

Dziś w Sejmie odbędzie się debata oraz głosowanie nad poprawkami Senatu do ustawy o podatku od towarów i usług. Posłowie rozstrzygną m.in., ile będzie wynosił VAT na usługi internetowe. Senackie poprawki do ustawy o VAT wzbudziły wiele kontrowersji - największą dyskusję wywołała poprawka podnosząca VAT na usługi internetowe do 22 proc.

Rząd opowiada się za całkowitym zwolnieniem dostępu do Internetu z podatku VAT, co jest jednak sprzeczne z polityką Unii Europejskiej, w której stawka na te usługi wynosi 22 proc. Komisja Europejska ostrzegła w środę, że nieprzestrzeganie prawa Unii Europejskiej przez państwa członkowskie może doprowadzić do "chaosu i /.../ posunięć odwetowych".

Senacką poprawkę w sprawie VAT na Internet negatywnie zaopiniowała sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Komisja jest za zwolnieniem z VAT-u Internetu w szkołach i placówkach oświatowych oraz u odbiorców indywidualnych, a także za 22-proc. VAT-em na usługi internetowe dla firm, ale z możliwością odliczeń. Głosowanie przeciwko senackiej poprawce zapowiedziały m.in. kluby SLD, UP, PiS i PO.

W bloku wieczornych głosowań posłowie zdecydują też o poprawkach Senatu do ustawy o współpracy rządu z parlamentem w sprawach związanych z członkostwem Polski w UE.

W Sejmie odbędzie się dziś także pierwsze czytanie prezydenckiego projektu nowelizacji ordynacji wyborczej, która zakłada wprowadzenie jednomandatowych okręgów w wyborach do Senatu.

Dzisiejsze obrady Sejmu rozpoczną się od pytań bieżących, jakie posłowie będą zadawać przedstawicielom rządu. Posłowie wysłuchają też informacji rządu na temat spadku inwestycji w Polsce.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę