informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Czynsze jednak regulowane

20 grudnia 2004

 Roczna podwyżka czynszu lub innych opłat za używanie lokalu nie będzie mogła przekraczać 10 proc. jego dotychczasowej wysokości - zakłada przyjęta w piątek przez Sejm poprawka Senatu do nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów.

 Poprawka ma na celu ustalenie górnej granicy podwyżki czynszów, jakiej właściciel mógłby dokonać w określonym czasie. W pierwotnej wersji ustawa zakładała uwolnienie czynszów z tzw. prywatnych zasobów mieszkaniowych od 1 stycznia 2005 r. bez sztywnych ograniczeń.

Senatorowie wprowadzili ograniczenie, aby uniknąć problemu braku ochrony praw lokatorów oraz niebezpieczeństwa niekontrolowanego wzrostu czynszów w nowym roku.

Poprawka będzie dotyczyła sytuacji, w której poziom rocznego czynszu lub innych opłat za używanie lokalu, z wyłączeniem opłat niezależnych od właściciela, przekracza 3% wartości odtworzeniowej. Wartość odtworzeniowa to najbardziej prawdopodobna cena za nieruchomość, jaką można uzyskać na rynku albo koszt wybudowania lokalu według aktualnych cen.


POWIĄZANE

To już drugi rok, kiedy rolnicy składają wnioski o płatności obszarowe w wersji ...

W związku z pismami KRIR w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie o...

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się w czwartek z protestującymi prze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę