EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

DCC: płatność w walucie karty (nie tylko) w ferie

5 lutego 2015
Ferie zimowe są okresem zwiększonych obrotów w punktach handlowych, gastronomii i hotelach zlokalizowanych w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Odwiedzający Polskę zagraniczni turyści preferują płatności kartą – jest to szansa dla przedsiębiorców na osiągnięcie wyższych zysków także poprzez usługi uzupełniających podstawowe funkcje terminali płatniczych. Dzięki udostępnieniu usługi DCC (ang. Dynamic Currency Conversion) mogą oni w wygodny sposób dokonywać płatności w walucie swojej karty.

Wygodny dostęp do środków
Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, w I połowie 2014 roku liczba zagranicznych turystów korzystających z bazy noclegowej w Polsce wzrosła o 4,6% w stosunku do analogicznego okresu w 2013 roku. Dla większości osób nieodłącznym elementem życia codziennego, towarzyszącym im także w podróży, stały się w ostatnim czasie karty płatnicze – doceniają one wygodę związaną ze swobodnym dostępem do środków zgromadzonych na koncie, niezależnie od miejsca, w jakim się aktualnie znajdują. W przypadku turystów przyjeżdżających do Polski zza granicy dodatkowym ułatwieniem jest usługa dynamicznego przewalutowania – DCC, dzięki której osoby posługujące się zagranicznymi kartami mogą dokonywać płatności w walucie swojej karty. W praktyce oznacza to, że w wybranych punktach usługowo – handlowych istnieje możliwość zapłacenia zarówno w walucie kraju, w jakim dana osoba się znajduje, jak i walucie, w której prowadzony jest jej rachunek. Co istotne, usługa DCC nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami z tytułu przeliczenia waluty czy użycia karty.
Każda transakcja DCC to zysk przedsiębiorcy
Transakcje w walucie karty gwarantują wymierne korzyści punktom usługowo – handlowym udostępniającym tę usługę. Dzięki wdrożeniu DCC usługodawca zyskuje dodatkowy przychód wynikający z niższej prowizji podczas realizacji płatności w walucie karty, a także znacząco zwiększa swoją atrakcyjność w oczach potencjalnych klientów. Usługa DCC jest dostępna na wszystkich terminalach marki Polcard. Obecnie transakcje mogą być rozliczane w 29 najpopularniejszych walutach. Uruchomienie i korzystanie z usługi jest bezpłatne.
Z rozwiązania korzystają zarówno duże sieci hotelowe jak i pojedyncze punkty kierujące swoją ofertę do szerokiej i atrakcyjnej grupy osób posługujących się kartami wydanymi przez banki zagraniczne – mówi Arkadiusz Kazanecki, Dyrektor Handlowy First Data Polska S.A. Dla osób posługujących się zagranicznymi kartami płatniczymi, możliwość poznania ostatecznej kwoty jaką zostanie obciążony ich rachunek już w chwili dokonywania płatności, jest dużym atutem – dodaje.

Rozwiązanie nie powoduje wydłużenia czasu trwania transakcji, jest tak samo bezpieczne jak płatności w złotych. First Data organizuje także szkolenia dla pracowników obsługujących płatności, zapewniając płynną obsługę klientów korzystających z opcji dodatkowych terminala.
DCC: nie tylko w czasie ferii
Usługa dynamicznego przewalutowania jest dużym udogodnieniem zarówno dla zagranicznych turystów przyjeżdżających do naszego kraju, jak i osób na co dzień posługujących się kartami wydanymi przez zagraniczne banki. Dbając o ich wygodę, First Data Polska – właściciel marki Polcard – od kilku lat oferuje DCC na swoich terminalach.

POWIĄZANE

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...

Dla ułatwienia osobom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy w zakresie rzetelności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę