aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Debiut akcji Graala - producenta konserw

7 października 2004

Graal, producent i dystrybutor konserw rybnych i mięsnych z Wejherowa, przeprowadzi publiczną emisję od 8 mln do 16,7 mln akcji serii E o wartości nominalnej 10 zł za sztukę.

Jeszcze w tym miesiącu spółka powinna złożyć prospekt emisyjny do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. – Debiut akcji na warszawskim parkiecie mógłby nastąpić do końca tego roku – poinformował Robert Wijata, dyrektor operacyjny Graala.

Firma zamierza pozyskać ze sprzedaży walorów w ofercie publicznej ok. 25 mln zł. Środki posłużą umocnieniu dotychczasowej pozycji rynkowej Graala. Chodzi tutaj nie tylko o inwestycje w posiadany już potencjał wytwórczy, ale również przejęcia innych producentów z branży.

Udział Graala w krajowym rynku po sfinalizowaniu transakcji kupna udziałów w innych konkurencyjnych podmiotach powinien zwiększyć się o kilka procent. Już teraz jest on porównywalny z giełdowym Wilbo.

Graal sprzedaje swoje wyroby również za granicę. Wśród głównych odbiorców eksportu Graala znajdują się południowi i zachodni sąsiedzi Polski. W zeszłym roku firma zarobiła na czysto 1,1 mln zł przy sprzedaży na poziomie 128 mln zł. Dominującym akcjonariuszem spółki jest Bogusław Kowalski.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę