Claas_20.11.2020

Deficyt budżetu 2004 r mniejszy

30 grudnia 2004

Tegoroczny deficyt budżetowy może być niższy od założonego. Według szacunków ministerstwa finansów - nawet o cztery miliardy złotych. Na ten rok ustawa budżetowa zakładała deficyt w wysokości 45-ciu miliardów złotych.

Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska powiedziała, że w pierwszych dniach stycznia będzie wiadomo, o ile deficyt będzie naprawdę niższy.

Tak znaczące zmniejszenie deficytu nastąpiło dzięki wyższym dochodom budżetu, głównie z podatku od osób prawnych, czyli CIT.

Jeśli chodzi o przyszłoroczny budżet to wiceminister Elżbieta Suchocka-Roguska uważa, że jest zdecydowanie lepszy od tegorocznego. Wiceminister zwróciła uwagę, że zakłada deficyt o 10 miliardów niższy od zaplanowanego na ten rok.

Elżbieta Suchocka-Roguska podkreśla, że dzieki mniejszemu deficytowi państwo będzie się mniej zadłużało. Mniej pieniędzy zostanie ściągniętych z rynku na pokrycie deficytu, a więcej pieniędzy zostanie w bankach na kredytowanie rozwoju dla przedsiębiorstw - wyjaśniła.

Ustawa budżetowa na przyszły rok zakłada, że do państwowej kasy wpłynie z podatków prawie 15 procent więcej pieniędzy niż w tym roku.


POWIĄZANE

Do końca okresu przejściowego, po którym brexit stanie się faktem, zostały tylko...

Ponad milionowy wzrost zadłużenia księgarń, 240 zamkniętych placówek, odwołane s...

Rolnik spełniający warunki, musi złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania w bi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę