aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Deficyt budżetu 2004 r mniejszy

30 grudnia 2004

Tegoroczny deficyt budżetowy może być niższy od założonego. Według szacunków ministerstwa finansów - nawet o cztery miliardy złotych. Na ten rok ustawa budżetowa zakładała deficyt w wysokości 45-ciu miliardów złotych.

Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska powiedziała, że w pierwszych dniach stycznia będzie wiadomo, o ile deficyt będzie naprawdę niższy.

Tak znaczące zmniejszenie deficytu nastąpiło dzięki wyższym dochodom budżetu, głównie z podatku od osób prawnych, czyli CIT.

Jeśli chodzi o przyszłoroczny budżet to wiceminister Elżbieta Suchocka-Roguska uważa, że jest zdecydowanie lepszy od tegorocznego. Wiceminister zwróciła uwagę, że zakłada deficyt o 10 miliardów niższy od zaplanowanego na ten rok.

Elżbieta Suchocka-Roguska podkreśla, że dzieki mniejszemu deficytowi państwo będzie się mniej zadłużało. Mniej pieniędzy zostanie ściągniętych z rynku na pokrycie deficytu, a więcej pieniędzy zostanie w bankach na kredytowanie rozwoju dla przedsiębiorstw - wyjaśniła.

Ustawa budżetowa na przyszły rok zakłada, że do państwowej kasy wpłynie z podatków prawie 15 procent więcej pieniędzy niż w tym roku.


POWIĄZANE

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę