Do ARiMR wpłynęło 1 mln 387 tys. wniosków.

16 maja 2007
Ponad 1 mln 387 tys. wniosków od rolników o dopłaty bezpośrednie wpłynęło do 15 maja (włącznie) do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował w środę rzecznik prasowy ARiMR Radosław Iwański.

Według rzecznika, wnioski o dopłaty będą jeszcze napływać do Agencji w najbliższych dniach, gdyż część rolników przekazała je za pośrednictwem poczty. W sumie ARiMR wysłała do rolników blisko 1,5 mln spersonalizowanych druków wniosków.

Termin minął 15 maja, lecz rolnicy mogą jeszcze składać wnioski przez 25 dni - czyli do 11 czerwca tego roku, ale za każdy dzień zwłoki płatność zostanie obniżona o 1 proc.

W tym roku po raz pierwszy Agencja przyzna dopłaty do roślin uprawianych na cele energetyczne oraz tzw. płatność zwierzęcą - ubiega się o nią ponad 555 tys. gospodarstw. O dopłaty do roślin energetycznych wnioski złożyło ok. 7,5 tys. rolników.

Wypłaty dopłat bezpośrednich za 2007 rok, zgodnie z unijnymi przepisami, będą realizowane od 1 grudnia 2007 roku do 30 czerwca 2008 r.

Do 13 maja ARiMR zrealizowała dopłaty bezpośrednie wraz z płatnościami z tytułu niekorzystnych warunków gospodarowania (ONW) oraz płatności cukrowej za 2006 rok w niemal 100 procentach. Łącznie Agencja wypłaciła rolnikom 9,2 mld zł. Płatności otrzymało 1,43 mln rolników. 

POWIĄZANE

Komisja Europejska przeznaczy 185,9 mln euro w 2023 r . na sfinansowanie działań...

Umowy dotyczącej usług finansowych nie można już zawierać podczas pokazu, a takż...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych , wystąpił 25 października 2022r. do Prezesa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę