EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

"Doceniam odwagę rządu"

10 października 2003

Doceniam odwagę rządu, to najbardziej spójny, śmiały i zasługujący na poparcie program działań, jaki od lat przedstawiono w Polsce – powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski odnosząc się do zamierzeń gospodarczych rządu.

Prezydent wypowiedział się dla mediów po spotkaniu z premierem Leszkiem Millerem i z wicepremierem, ministrem gospodarki Jerzym Hausnerem, którzy przekazali mu przyjęte przedwczoraj przez rząd dokumenty.

Musimy dziś się zdobyć na decyzje odważne, trudne i ryzykowne, ale konieczne – mówił na konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski. Argumentował, że dalsze szybkie narastanie długu publicznego byłoby bardzo niebezpieczne. Prezydent zapewnił, że akceptuje i popiera program gospodarczy rządu, podkreślając, że jest to także opinia jego doradcy ekonomicznego, profesora Witolda Orłowskiego.

W opinii prezydenta, realizacja programu powinna zapewnić bezpieczeństwo finansowe państwa, wesprzeć szybki rozwój gospodarczy i dobrze przygotować nasz kraj do wejścia w strefę euro. Aleksander Kwaśniewski przyznał, że oszczędnościowy program rządu wywoła zapewne liczne protesty, ale podkreślił, że ten program jest niezbędny.

Wierzę, że w sprawie naprawy finansów publicznych uda się osiągnąć ponadpartyjny konsensus – powiedział prezydent i zaapelował do opozycji o poparcie programu rządu. Dał wyraz przekonaniu, że dzięki temu uda się ten program zrealizować.


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu w Ministerswie Rolnictwa doszło do spotkania przedstawicieli ...

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę