Dopłaty 2005

4 marca 2005

Wszyscy rolnicy, którzy ubiegali się o dopłaty bezpośrednie, w tym roku do domu dostaną już częściowo wypełniony formularz. Na uzupełnienie i dostarczenie go do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą mieli dwa miesiące. Wszystkie dopłaty bezpośrednie za ubiegły rok mają być wypłacone do końca kwietnia.

15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie. W tym roku już częściowo wypełnione formularze będą wysyłane do rolników pocztą. "Muszą rolnicy uzupełnić dane dotyczące działek rolnych ewentualnie skorygować ten wniosek jeżeli coś w gospodarstwie się zmieniło zostało powiększone czy też zmniejszone. To jest dodatkowa pomoc dla tych rolników, którzy złożyli wnioski już w roku ubiegłym" - powiedział prezes ARiMR Wojciech Pomajda.

O dopłaty bezpośrednie mogą ubiegać się także ci rolnicy, którzy do tej pory tego nie zrobili. Warunki jakie należy spełnić są takie same jak w ubiegłym roku. Trzeba posiadać co najmniej hektar ziemi. Dopłaty przysługują do działek nie mniejszych niż 10 arów a grunty powinny być utrzymane w dobrej kulturze. Rolnik powinien mieć numer ewidencyjny gospodarstwa i konto w banku.

Zdaniem Agencji Restrukturyzacji pierwsza kampania wypłaty dopłat bezpośrednich przebiega sprawnie. "Nie ma żadnych opóźnień. Mówiliśmy o tym cały czas, że chcemy żeby polscy rolnicy te pierwsze płatności otrzymali jak najwcześniej ale to jest ogromna operacja, która wymaga przestrzegania wielu szczegółowych procedur i jesteśmy odpowiedzialni za to aby te naliczenia i środki trafiły do tych, którzy są do tego uprawnieni" - dodał Pomajda.

W tym roku rolnicy, którzy chcą uzyskać pełne dopłaty powinni złożyć wniosek w powiatowym biurze ARiMR do 15 maja.


POWIĄZANE

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na...

Jeszcze przez niecały tydzień – do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się ...

Zapał inwestorów w odnawialne źródła energii hamuje niestabilność polskiego praw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę