Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Dopłaty 2005

4 marca 2005

Wszyscy rolnicy, którzy ubiegali się o dopłaty bezpośrednie, w tym roku do domu dostaną już częściowo wypełniony formularz. Na uzupełnienie i dostarczenie go do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą mieli dwa miesiące. Wszystkie dopłaty bezpośrednie za ubiegły rok mają być wypłacone do końca kwietnia.

15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie. W tym roku już częściowo wypełnione formularze będą wysyłane do rolników pocztą. "Muszą rolnicy uzupełnić dane dotyczące działek rolnych ewentualnie skorygować ten wniosek jeżeli coś w gospodarstwie się zmieniło zostało powiększone czy też zmniejszone. To jest dodatkowa pomoc dla tych rolników, którzy złożyli wnioski już w roku ubiegłym" - powiedział prezes ARiMR Wojciech Pomajda.

O dopłaty bezpośrednie mogą ubiegać się także ci rolnicy, którzy do tej pory tego nie zrobili. Warunki jakie należy spełnić są takie same jak w ubiegłym roku. Trzeba posiadać co najmniej hektar ziemi. Dopłaty przysługują do działek nie mniejszych niż 10 arów a grunty powinny być utrzymane w dobrej kulturze. Rolnik powinien mieć numer ewidencyjny gospodarstwa i konto w banku.

Zdaniem Agencji Restrukturyzacji pierwsza kampania wypłaty dopłat bezpośrednich przebiega sprawnie. "Nie ma żadnych opóźnień. Mówiliśmy o tym cały czas, że chcemy żeby polscy rolnicy te pierwsze płatności otrzymali jak najwcześniej ale to jest ogromna operacja, która wymaga przestrzegania wielu szczegółowych procedur i jesteśmy odpowiedzialni za to aby te naliczenia i środki trafiły do tych, którzy są do tego uprawnieni" - dodał Pomajda.

W tym roku rolnicy, którzy chcą uzyskać pełne dopłaty powinni złożyć wniosek w powiatowym biurze ARiMR do 15 maja.


POWIĄZANE

Na około 32 mld zł są szacowane straty galerii handlowych po trzykrotnym lockdow...

Do 2040 roku zostanie zbudowany niemal nowy system elektroenergetyczny, którego ...

Choć wielokrotnie słychać było o aferach podsłuchowych czy wykradaniu danych z w...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę