Dopłaty 2006-2007

9 maja 2007
Ministerstwo rolnictwa podsumowało kampanie składania i wypłacania wniosków o dopłaty bezpośrednie za zeszły rok. Pieniądze otrzymali prawie wszyscy zainteresowani. Podczas, gdy rolnicy składają wnioski o płatności obszarowe za rok 2007, ministerstwo rolnictwa podsumowało kampanie za rok 2006.

Mimo problemów związanych z terminowym przesłaniem rolnikom mapek graficznych, które trzeba dołączyć do wniosków prawie wszyscy zdążyli na czas złożyć dokumenty niezbędne do otrzymania unijnych subwencji. Było to o tyle ułatwione, że Komisja Europejska zgodziła się przedłużyć termin składania wniosków. Do dzisiaj pieniądze na konta dostało 98% rolników. Brakujące 2% to wypadki losowe takiej jak na przykład śmierć beneficjenta lub nieścisłości, które Agencja Restrukturyzacji musi wyjaśnić.

- To są specyficzne sytuacje, że np. 2 rolników zgłosi na ten sam obszar wniosek – np. dzierżawca i właściciel, trzeba rozstrzygnąć kto jest uprawniony. – mówi Henryk Kowalczyk wiceminister rolnictwa

Pieniędzy mogli nie otrzymać także ci rolnicy, u których kontrola wykazała, że we wniosku zawarli oni nie prawidłowe dane.


POWIĄZANE

W dniu 9 czerwca 2022 r., Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizucjąc wniose...

W czwartek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się organizowana przez Funda...

Inflacja w maju przyspieszyła do tempa najszybszego od przeszło 24 lat. Dwie głó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę