aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Drugi, kolejny udany debiut na GPW w tym roku

14 stycznia 2005

Dzisiaj na Giełdzie Papierów Wartościowych zedebiutowały akcje warszawskiej spółki Comp. Cena debiuty wyniosła 50 zł i była o 33,33 proc. wyższa od ceny emisyjnej w ofercie publicznej.

Do obrotu trafiło 1,76 mln akcji informatycznej firmy. Kurs odniesienia wynosił 37,5 zł i jest równy kwocie, jaką w grudniu płacił Prokom za papiery sprzedawane w ofercie publicznej.

Trzy czwarte wszystkich akcji, którymi od dzisiaj można handlować na parkiecie, jest w rękach Jacka Papaja, prezesa spółki. Właścicielami pozostałych są osoby fizyczne. Kupowały akcje wiosną 1997 r., płacąc dużo taniej (3,5 zł) niż wynosi kurs odniesienia.

Comp jest największą w Polsce spółką działającą w segmencie zabezpieczeń informatycznych i teleinformatycznych. Zajmuje się również produkcją urządzeń kryptograficznych. W 2004 r. firma (na poziomie jednostkowym) prognozowała 6,7 mln zł zysku netto przy przychodach 61 mln zł. Plany zostały zrealizowane. Zamierzenia na bieżący rok to 83 mln zł sprzedaży i zysk netto 7,7 mln zł.


POWIĄZANE

Komisja Europejska przyjęła wczoraj wniosek określający nowe wspólne rozwiązanie...

Rząd Ukrainy wprowadził zmiany w procedurze weryfikacji eksporterów rolnych w st...

Sądy wciąż będą puchnąć od nowych spraw. Wzrost rdr. będzie nawet 30-proc. W 202...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę