Bayer_komplet_11.10.19

Drugi, kolejny udany debiut na GPW w tym roku

14 stycznia 2005

Dzisiaj na Giełdzie Papierów Wartościowych zedebiutowały akcje warszawskiej spółki Comp. Cena debiuty wyniosła 50 zł i była o 33,33 proc. wyższa od ceny emisyjnej w ofercie publicznej.

Do obrotu trafiło 1,76 mln akcji informatycznej firmy. Kurs odniesienia wynosił 37,5 zł i jest równy kwocie, jaką w grudniu płacił Prokom za papiery sprzedawane w ofercie publicznej.

Trzy czwarte wszystkich akcji, którymi od dzisiaj można handlować na parkiecie, jest w rękach Jacka Papaja, prezesa spółki. Właścicielami pozostałych są osoby fizyczne. Kupowały akcje wiosną 1997 r., płacąc dużo taniej (3,5 zł) niż wynosi kurs odniesienia.

Comp jest największą w Polsce spółką działającą w segmencie zabezpieczeń informatycznych i teleinformatycznych. Zajmuje się również produkcją urządzeń kryptograficznych. W 2004 r. firma (na poziomie jednostkowym) prognozowała 6,7 mln zł zysku netto przy przychodach 61 mln zł. Plany zostały zrealizowane. Zamierzenia na bieżący rok to 83 mln zł sprzedaży i zysk netto 7,7 mln zł.


POWIĄZANE

Projekt nowelizacji prawa górniczego posłów Prawa i Sprawiedliwości może pozbawi...

1.10.2019 r. upłynął wyznaczony przez Europejski Urząd Patentowy termin kończący...

Na pracę bez ograniczeń we wszystkich krajach Unii Europejskiej trzeba będzie je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę