CTR_80917

Dzisiaj w Pozmeacie będą szukać kapitału

25 sierpnia 2003

Zakłady Mięsne Pozmeat w Poznaniu stoją nad finansową przepaścią, a uratować je może inwestor z pieniędzmi. Zgadzają się z tym wszyscy akcjonariusze, natomiast nie ma wśród nich zgody co do sposobu zdobycia kapitału. Burzliwie zapowiada się dzisiejsze Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Pozmeatu.

Podwyższenie kapitału, bez którego Pozmeat nie wyjdzie z tragicznej sytuacji finansowej, było przedmiotem obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, odbywającego się 30 czerwca, 15 lipca i 30 lipca. Właśnie ze względu na to, że akcjonariusze nie mogli dojść do porozumienia, WZA było dwukrotnie przerywane. 

Ponieważ według przepisów WZA musi się zakończyć w miesiącu, na dzisiaj zwołano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Przedmiot obrad jest jednak nadal ten sam. 

Będą głosowane między innymi zmiany w statucie, umożliwiające zarządowi spółki podwyższenie kapitału docelowego przez emisję nowych akcji. Żeby zmiany w statucie przegłosować, potrzebne jest trzy czwarte głosów akcjonariuszy. Akcjonariusze mniejszościowi, skupieni wokół Emilii Nowaczyk, nie mają zaufania do zarządu spółki i chcą, żeby inwestora wybrano na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Poza Zakładami Mięsnymi Końskowola zainteresowanie Pozmeatem wyrazili też ostatnio inni inwestorzy, między innymi z Niemiec.


POWIĄZANE

16 października br. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpoś...

Europa powinna przygotować się na ostrą konkurencję – mówi Günter Verheugen, był...

Większe zarobki, rozwój zawodowy, brak możliwości awansu w obecnym miejscu pracy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę