Fundusze HSBC w mBanku

30 września 2008

mBank wprowadzając do oferty Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych subfundusze HSBC GIF rozszerzył dostęp Klientom do funduszy zagranicznych.Klienci mBanku poprzez platformę Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mogą nabywać jednostki zagranicznego funduszu parasolowego HSBC Global Investment Funds zarejestrowanego w Luksemburgu i zarządzanego przez HSBC Global Asset Management.

Jednostki uczestnictwa w ramach funduszu parasolowego HSBC Global Investment Funds można kupować za złotówki. Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej dystrybuowanych jest 30 subfunduszy, dających dostęp do rynków Azji, Ameryki Południowej oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestorom, którzy preferują rynki rozwinięte, HSBC GIF proponuje subfundusze inwestujące na rynku zachodnioeuropejskim, amerykańskim oraz japońskim. Ciekawym produktem jest fundusz inwestujący w akcje spółek tworzących rozwiązania mające zapobiegać pogłębianiu się zmian klimatycznych (HSBC GIF Climate Change).

mBank za pośrednictwem Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych umożliwia dostęp do pełnej gamy subfunduszy wchodzących w skład HSBC Global Investment Funds na terenie Polski. Subfundusze te mogą być alternatywą dla Klientów inwestujących na rynku polskim, ponieważ umożliwiają zakup jednostek funduszy inwestujących na rynkach całego świata - mówi Monika Chwiedziewicz, manager ds. produktów inwestycyjnych w mBanku. Warto także pamiętać, że zarządzanie aktywami odbywa się za pośrednictwem zagranicznych Centrów Inwestycyjnych. Oznacza to, że aktywami zarządzają eksperci z rynków lokalnych. Ponadto, dzięki inwestycji w fundusze HSBC GIF, Klienci osiągają korzyści podatkowe wynikające z parasolowej konstrukcji funduszu. Drugą rzeczą wartą podkreślenia jest fakt, że po pierwszym zakupie jednostek za określoną z góry kwotę, kolejne nabycie zlecimy już za dowolną sumę - za kilkanaście zł można wejść w posiadanie jednostek funduszy, lokujących aktywa w najbardziej odległych miejscach świata.

Z usług Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku korzysta już 412 tys. osób. Obecnie poprzez platformę można nabyć ponad 200 funduszy o zróżnicowanej polityce inwestycyjnej, w tym przeszło 60 funduszy zagranicznych oraz 30 funduszy obligacji.

Inwestowanie w fundusze poprzez Supermarket Funduszy Inwestycyjnych to prosty, wygodny i korzystny sposób zarządzania swoim kapitałem. W ofercie mBanku Klient znajdzie propozycje wielu Towarzystw i fundusze należące do różnych kategorii. Dodatkowo wszystkie operacje wykonywane są w jednym miejscu - z rachunku osobistego eKONTO. Klient ma dostęp do informacji o swoich inwestycjach, 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, na stronach mBanku i przez mLinię - bez granic w czasie i przestrzeni.


POWIĄZANE

- Utworzony 30 lat temu w 1993 r. jednolity rynek UE zapewnia 56 mln miejsc prac...

Komisja Europejska przeznaczy 185,9 mln euro w 2023 r . na sfinansowanie działań...

Umowy dotyczącej usług finansowych nie można już zawierać podczas pokazu, a takż...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę